سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۵۷۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
بنياد صيانت از خانواده با استفاده از ظرفيت‌هاي مختلف مردمي با هدف توجيه و ساماندهي مشاهير و سرمايه‌هاي ملي و اجتماعي و منابع مختلف مردمي در زمينه خانواده، ايجاد سامانه و ظرفيتي خلاق براي جاانداختن موضوع خانواده برای پيشگيري از وقوع جرم در سال 90 در اداره کل پيشگيري‌هاي مردمي قوه قضائيه راه‌اندازي شد و رياست آن را حجت‌الاسلام طباطبايي، استاد اخلاق در خانواده، برعهده داشت که در دوران بيماري و سپس با درگذشت ايشان فعاليت اين بنياد متوقف شد.

شعار سال: بنياد صيانت از خانواده با استفاده از ظرفيت‌هاي مختلف مردمي با هدف توجيه و ساماندهي مشاهير و سرمايه‌هاي ملي و اجتماعي و منابع مختلف مردمي در زمينه خانواده، ايجاد سامانه و ظرفيتي خلاق براي جاانداختن موضوع خانواده برای پيشگيري از وقوع جرم در سال 90 در اداره کل پيشگيري‌هاي مردمي قوه قضائيه راه‌اندازي شد و رياست آن را حجت‌الاسلام طباطبايي، استاد اخلاق در خانواده، برعهده داشت که در دوران بيماري و سپس با درگذشت ايشان فعاليت اين بنياد متوقف شد.

قوه قضائيه با احياي اين بنياد سعي دارد از نو فعاليت آن را آغاز کند و برنامه‌هاي متنوعي با حضور سازمان‌هاي مردم‌نهاد و سازمان‌هاي متولي امر خانواده طرح‌ريزي کرده است. برنامه بازنگري اساسنامه صيانت از خانواده در جلسه اداره کل پيشگيري‌هاي مردمي قوه قضائيه مطرح شد که اعضاي اين بنياد با بيان عملياتي‌نبودن اساسنامه قبلي بر بازنگري آن اتفاق‌نظر داشتند.

سيدعلي‌اصغر رفاهي، مديرکل پيشگيري‌هاي مردمي و مشارکت‌هاي مدني قوه قضائيه در اين جلسه اظهار كرد: فعاليت بنياد صيانت از خانواده موازي‌کاري نيست؛ بلکه اقدامات با هماهنگي همه نهادهاي متولي حوزه خانواده و سازمان‌هاي مردم‌نهاد انجام مي‌شود.

او از تشکيل چند کميسيون تخصصي مددکاري اجتماعي، حقوقي، جامعه‌شناسي، روان‌شناسي و شوراي هماهنگي کميسيون‌هاي تخصصي در اين بنياد خبر داد و گفت: مجلس علمي خانواده در بنياد صيانت از خانواده برای جذب دیگر دانشوران و خبرگان فعال در اين حوزه بايد ايجاد شود.

به گفته رفاهي پس از شکل‌گيري اوليه بنياد، برنامه انتخاب همسر و مادر نمونه با همکاري معاونت امور زنان و خانواده رياست‌جمهوري و خانواده موفق اقتصادي با همکاري کميته امداد امام خميني اجرائي مي‌شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه شرق ، تاریخ انتشار 30 خرداد 97، کدمطلب: 189680 ، www.sharghdaily.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین