سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۶۴۸۵
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۴
معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور نسبت به اظهارات اخیر دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس درباره کاهش میانگین سن مصرف مواد مخدر به ۱۴ سال واکنش نشان داد.

شعارسال: ضمن اشاره به صحبتهای محمدرضا ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، در جلسه هماهنگی فعالیتهای روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: در این جلسه مطرح شده استکه میانگین سن مصرف مواد مخدر به ۱۴ سال رسیده است. همچنین گفته شده که بر اساس قانون، اگرچه سازمان بهزیستی و شهرداری باید معتادان متجاهر را ساماندهی کنند، اما ستاد مبارزه با مواد مخدر سال گذشته ۹ میلیارد تومان صرف این مساله کرده است.

وی در مورد موضوع کاهش میانگین سن مصرف مواد مخدر به ۱۴ سال، افزود: آخرین تحقیقات کشور که همان پیمایش ملی خانوار است و سن مصرف مواد مخدر با استناد به آن اعلام می شود، نشان می‌دهد که میانگین سن مصرف مواد به نسبت سالهای قبل در حد یکی ـ دو سال کاهش یافته است. یعنی اگر برای مثال این میانگین ۲۳ سال بوده تبدیل به ۲۱ سال شده است. بنابراین اینکه گفته شده میانگین سن مصرف مواد مخدر به ۱۴ سال رسیده است، صحت ندارد و یا اگر این مقام مسئول چنین خبر یا تحقیقات جدیدی در ستاد مبارزه با مواد مخدر دارند و چنین عددی به تازگی به دست آمده، باید جزییات آن را اعلام کنند که در کجا و چه طور چنین اطلاعاتی به دست آمده است و چه پیمایشی آن را تایید کرده است؟.

معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه این عدد واقعی به نظر نمی‌رسد، اظهار کرد: بنابراین تاکید می‌کنیم که اگر اطلاعات جدیدی به دست آمده است باید به طور کامل مطرح شود، البته اطلاعات و تحقیقات جدیدی در کشور در حال انجام است اما در مرحله برنامه‌ریزی است و هنوز پیمایشی انجام نشدهکه کسی بر اساس آن اعلام کند که سن مصرف مواد به ۱۴ سال رسیده است.

براتی سده در ادامه تصریح کرد: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس همچنین در صحبت هایش اشاره به وظیفه سازمان بهزیستی در مورد معتادان متجاهر داشته است، این درحالیست که از سال ۹۶ و بعد از ابلاغ قانون برنامه ششم توسعه، سازمان بهزیستی مدیریت مراکز نگهداری از معتادان متجاهر را متقبل شده است. در واقع از تیر ماه سال ۹۶ به بعد، این مسئولیت بر عهده سازمان بهزیستی قرار داده شد و از آن روز تا کنون در سراسرکشور،بیش از ۶۰ هزار معتاد متجاهردر بهزیستی ساماندهی شده‌اند.

وی با بیان اینکه کل اعتبار اختصاص یافته به سازمان بهزیستی در این مورد۱۹ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد:از این رقم ۸۷۰ میلیون تومان سهم استان فارس بوده است. بنابراین اگر آقای ابراهیمی در سالهای گذشته ۹ میلیارد تومان هزینه کرده‌اند، خودشان باید پاسخگو باشند که این مبلغ را به چه کسی داده‌اند و در کجا هزینه کرده‌اند. بودجه‌ای که از سال گذشته به ما تحویل داده شده است، حدود ۸۰۰ میلیون تومان برای استان فارس بوده است؛بنابراین اگر مدعی هستند هزینه انجام شده۹ میلیارد تومان بوده است باید خودشان در مورد هزینه آن پاسخگو باشند.

معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با تاکید بر اینکه کاری که در حال حاضر سازمان بهزیستی در باره ساماندهی معتادان متجاهر در استان فارس انجام می دهد اقدامی مبتنی بر منابع علمی است، افزود: ضمن آنکه ساختمانی هم که به تازگی آنجا ساخته شده و تبدیل به مرکز ماده ۱۶ برای ساماندهی معتادان متجاهر شده، در زمینی که متعلق به سازمان بهزیستی بوده احداث شده است، یعنی نه تنها اعتبار زیادی به ما داده نشده و بودجه مورد ادعا نیز به ما تحویل داده نشده بلکه حتی زمین هم متعلق به سازمان بهزیستی بوده است و ریالی هم بابت زمین به سازمان بهزیستی پرداخت نشده است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا ، تاریخ انتشار: 2 تیر ، 1397 ، کدخبر: 97040200427، www.isna.ir

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
0
0
من که میگم امار ها در ایران رو باید بسپریم به یه منبع بین المللی خارجی اگر میخوایم که کمی صداقت دراونها رعایت شده باشه وگرنه به این ها اعتباری نیست
ا.ف75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
0
0
این همه آمار در کشور منتشر میشود ولی دقیقا معلوم نیست که کدام یک درست و کدام یک غلط است
ا.ح75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
0
0
ا.ف75
من خودم معلم هستم و در مدارس دارم می بینم که افرادی کمتر از 14 سال اعتیاد به مواد مخدر دارن!
ناشناس
United States
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
0
0
دیگه چیزی رو که در جامعه واضحه رو نقض نکنین
ا.ف۷۵
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
0
0
صحت نداره؟بد نیس ی نگاهی به دور وبر بندازین.. چه طور مردم میبینن ولی مسیولینن نمبینن م.ق75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
0
0
اگه هم واقعیت داشته باشه تا خیلی فراگیر نشده بین بچه ها بهتره یه فکری بکنین ...مددکارای اجتماعی دارن چیکار میکنن پس

س ی
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین