سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۶۶۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
سرپرست اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان از ارائه ۵۱ هزار و ۹۸۴ نفر-ساعت آموزش‌های مهارتی به معتادان بهبود یافته استان در طول سال گذشته خبر داد.
شعار سال: سرپرست اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان از ارائه ۵۱ هزار و ۹۸۴ نفر-ساعت آموزش‌های مهارتی به معتادان بهبود یافته استان در طول سال گذشته خبر داد.

مهرداد جهاندیده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی افراد، ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال و جلوگیری از گرایش به اعتیاد 51 هزار و 984 نفر-ساعت آموزش‌های مهارتی در قالب طرح توانمندسازی معتادان بهبود یافته در سال گذشته توسط فنی وحرفه‌ای سیستان و بلوچستان اجرا شده است.

سرپرست اداره‌کل فنی حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این آموزش‌ها معادل معادل 407 نفر دوره آموزشی بوده، افزود: از مجموع آموزش‌های مهارتی ارائه شده برای معتادان بهبود یافته 24 هزار و 274 نفر- ساعت آن برای بانوان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته در راستای توان افزایی مهارتی همچنین 27 هزار و 710 نفر ساعت آن برای آقایان اجرا شده است. در حوزه طرح توانمندسازی مهارتی معتادین بهبود یافته در سه ماهه ابتدایی سال جاری 11 هزار و 276 نفر- ساعت معادل 124 نفر دوره آموزشی در استان اجرا شده است.

جهاندیده با بیان اینکه از مجموع دوره‌های آموزشی 3 هزار و240 نفر ساعت آن برای بانوان و 8 هزار و 36 نفر ساعت آن برای آقایان اجرا شده، ادامه داد: آموزش مهارت یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد معتادان بهبود یافته است چون با کسب مهارت، فرد پس از رهایی از بند اعتیاد و بازگشت به جامعه به دلیل داشتن شغل زندگی سالمی در پیش خواهد گرفت.

سرپرست اداره‌کل فنی حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مهارت‌آموزی در راستای ایجاد اشتغال و جلوگیری از گرایش دوباره معتادان بهبود یافته باید در اولویت مراکز ترک اعتیاد باشد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 3 تیر 1397، کدخبر: 1758955 ، www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین