سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۶۷۰۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۱
یک محقق ایرانی چسب جراحی ساخته که در یک دقیقه زخم را می بندد و می توان از آن در مواقع اضطراری مانند میدان جنگ و صحنه تصادف استفاده کرد.

شعارسال: به گزارش نیواطلس، چسب های پیشرفته جراحی که می توانند زخم را سریع تر التیام بخشند به معنای کاهش دوره نقاهت بیمار و مشکلات مربوط به درمان است. اکنون نسیم عنابی استاد دانشگاه نورث ایسترن آمریکا با همکاری جمعی از محققان چسب جراحی ساخته اندکه در یک دقیقه زخم را می بندد و می توان آن را به طور مستقیم روی زخم به کار برد.

این چسب جراحی که MeTo نام گرفته علاوه بر بستن زخم مزایای دیگری نیز دارد. با توجه به عملکرد سریع آن، پزشکان می توانند در مواقع اضطراری مانندصحنه تصادف یا مناطق جنگی از آن استفاده کنند.

پروفسور نسیم عنابی از دانشگاه نورث ایسترن آمریکا با همکاری محققانی در آمریکا و دانشگاه سیدنی این چسب را ساخته است. او در این باره می گوید: نکته جالب درباره این چسب آن است که به محض تماس با بافت بدن به سرعت به ژل تبدیل می شود. این چسب ژله ای در مجاورت اشعه UV و در یک دقیقه پروتئین های ارتجاعی و طبیعی را با مولکول های حساس به نور ترکیب می کند.

اشعه UV سبب می شود چسب دوطرف زخم را به هم نزدیک کند و در نتیجه پیوندهای محکمی میان سطح بافت بدن در آن نقطه ایجاد شود.

علاوه براین موارد چسب مذکور حاوی آنزیمی است که به راحتی دستکاری می شود تا مدت زمان باقیماندن چسب روی زخم را مشخص کند.

این چسب از چندساعت تا چند ماه روی زخم باقی ماند تا به طور کامل التیام یابد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی – خبری شبکه العالم ، تاریخ انتشار: 13 مهر ، 1396 ، کدخبر: 3065796، www.fa.alalam.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین