سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۶۸۵۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
رئیس‌کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌های کشور در جلسه‌ای که دیروز با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد به بررسی راهکارهای تقویت ظرفیت سفرهای داخلی کشور پرداختند. این جلسه در پی بیانات مقام معظم رهبری در خطبه نماز عید سعید فطر درباره ضرورت مدیریت سفر در کشور و تقویت سفرهای داخلی برگزار شد.

شعار سال: به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، ولی‌الله سیف در این جلسه درباره مدیریت سفر و تقویت ظرفیت‌های داخلی عنوان کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، با این دید می‌توان به رشد و رونق گردشگری داخلی از طریق افزایش جذابیت‌های داخلی کشور کمک کرد. چراکه ایران از ظرفیت‌های لازم و مناسبی برای رونق گردشگری برخوردار است و قطعا آمار و ارقام موجود فعلی با توانمندی‌های صنعت گردشگری کشورمان فاصله دارد و نظام بانکی می‌تواند نقش مهمی را در ارتقای این صنعت ایفا کند. وی حوزه گردشگری و اقتصاد مرتبط با آن را حائز اهمیت خواند و گفت: این حوزه نقش مهم و حیاتی در رونق اقتصادی و به طور ویژه در زمینه اشتغال ایفا می‌کند و در این میان بی‌شک نظام بانکی می‌تواند به توسعه این صنعت در کشور یاری رساند.

رئیس شورای پول و اعتبار با اشاره به جهت‌گیری‌ها و سیاست‌های نظام بانکی طی دو تا سه سال گذشته در قبال بنگاه‌های کوچک و متوسط عنوان کرد: آنچه همیشه در اعطای تسهیلات به بخش‌های مختلف مدنظر شبکه بانکی کشور بوده است، اعطای آن به‌صورت جهت‌دار در راستای دستیابی به اهداف اقتصادی بوده به‌گونه‌ای که به این واسطه اثربخشی اقتصاد و نظام بانکی نیز ارتقا یابد. رئیس‌کل بانک مرکزی در ادامه خاطرنشان کرد: در همین راستا و از زمان آغاز طرح حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط، این طرح به شیوه‌ای پایه‌گذاری شد که تمامی بنگاه‌های صنعتی، کشاورزی، خدماتی و... به ویژه صنعت گردشگری را نیز دربربگیرد. در کنار این مهم یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این بنگاه‌ها پراکندگی آنها در اقصی نقاط کشور است که می‌تواند موجب تحرک و رونق اقتصادی شود.

عالی‌ترین مقام بانک مرکزی با بیان اینکه صنعت گردشگری از ظرفیت بالایی برای توسعه و رشد برخوردار است، اظهار کرد: صنعت گردشگری می‌تواند یکی از منابع کسب درآمد ارزی باشد و در کنار این مهم،‌ باید تلاش کرد همگام با پیشرفت در این بخش به رشد اقتصادی در سایر بخش‌ها نیز کمک کرد. رئیس شورای پول و اعتبار با اشاره به اینکه پروژه باغ موزه بانک مرکزی در حال تکمیل است، عنوان کرد: این پروژه‌ها از ظرفیت مناسبی برای حضور و مشارکت‌ها بانک‌ها برخوردار است. برای نمونه بانک‌های قدیمی کشورمان می‌توانند اشیای ذی‌قیمت و گرانبهایی را که در مجموعه‌های خود دارند به معرض دید عموم بگذارند و در کنار آن بایگانی‌های متعلق به افراد ملی، مذهبی و سیاسی را نیز نمایش دهند. همچنین بانک‌ها هر یک می‌توانند با نام خود دارایی‌ها و ثروت ارزشمندشان را در باغ موزه بانک مرکزی ثبت کنند و در معرض دید عموم بگذارند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 3 تیر 97، شماره: 3404261


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین