سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۷۶۵۷
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۵
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی از امکان کشت محصولات اساسی مثل دانه های روغنی پس از برداشت برنج، در ۲۰۰ هزار هکتار اراضی شالیزاری استان گیلان خبر داد.

شعار سال: به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا مهاجردر جمع مدیران و محققین و کارشناسان جهاد کشاورزی استان گیلان اظهار داشت: بیش از 200 هزار هکتار ازاراضی شالیزاری گیلان بعد از برداشت برنج نزدیک به هشت ماه در سال به حال خود رها می شود که با یک برنامه ریزی مناسب می توان این اراضی را به کشت محصولات اساسی مثل دانه های روغنی اختصاص داد.

وی ادامه داد: با این اقدام علاوه بر اینکهدرآمد کشاورزان افزایش خواهد یافت، نیاز کشور به محصولات اساسی نیز تامین می شود.

مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: با توجه به وجود پتاسیل بالای استان گیلان برای کشت بادام زمینی و کلزا باید در زمینه افزایش عملکرد در واحد سطح، کاهش هزینه ها به منظور افزایش بهروری در تولید این محصولات اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین به منظور افزایش درآمد کشاورزان،کشت گلرنگ در اراضی کم بازده باید در دستور کار قرار گیرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ 6 تیر 97، کد مطلب: 4332802: www.mehrnews.comاخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین