سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۷۸۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۶
کی‌روش درست می‌گوید که اگر برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی ایران درست اجرا می‌شد، چه بسا از گروه خود صعود می‌کردیم. او معتقد است که برانکو علیه برنامه‌های تیم ملی سم‌پاشی کرد.

شعار سال: کارلوس کی‌روش در گفتگوی زنده تلویزیونی آرام و با لبخند شروع کرد اما بعد حرف‌هایش به نقاطی آتشین رسید. شروع حرف‌های کی‌روش اینگونه بود: از این به بعد باید اجازه بدهیم بازیکنان صحبت کنند. آنها مستحق تمام این احترام و تحسین هستند. آنها با عملکرد فوق العاده در این بازی ها قهرمان های واقعی هستند.

کی‌روش سپس داستان تازه‌اش را اینطور شروع کرد: من اصولا مربی ای نیستم که از باخت و حذف خوشم بیاید. پس از باخت درد و دلشوره به وجود می آید. می خواهم چشم در چشم با کسانی حرف بزنم که لطمه زدند به آماده سازی خاص تیم ملی. این آماده سازی می توانست فاصله کوچکی را که با موفقیت داشتیم از بین ببرد و جزئیات کوچکی که می توانست ما را کمک کند. این خلل ها با لغو شدن اردوی ما در دبی آغاز شد. برنامه آماده سازی ما لطمه خورد. این حرف ها را مستقیم به آقای برانکو می گویم و کسانی که از او حمایت کردند تا برنامه های ما لطمه بخورد.

کی روش سپس گفت: بعد از آن اتفاقات دیگر تیم ملی مثل قبل نشد. بین کادر سابق و فعلی اتفاقاتی افتاد و لطمه به برنامه وارد شد. ما این گونه سم های پروفسور گونه که برانکو پخش می کند را می شناسیم. شما فراموش کردید که بازیکنانی مثل وحید، روزبه، مجید و کمال در هفته به مدت یک تا دو روز در اختیار تیم ملی بودند. در کنار تمجید کردن از بازیکنان لیگ داخلی، فراموش کردید که رامین و مهدی که شما از باشگاه فراری دادید هم در تیم ملی بازی کردند و درخشیدند. تحسین شما از این بازیکنان داخلی یک سم پاشی است که می خواهید اختلاف افکنی کنید. وقتی فراموش کردید از رامین و مهدی تمجید کنید، یعنی در تیم مشکلات به وجود آورید. یادتان بیاید شما و دوستان شما می خواستید ساختمان پک را به دست آورید. شما کسی بودید که لطمه به برنامه زدید. رئیس فدراسیون به ما گفت اگر این برنامه را بخواهیم انجام بدهیم، افرادی به ما سنگ می زنند.

آقای پروفسور! وقتی درباره بازیکنان لیگ حرف می زنید، مثل امیری و امید و کمال و ... باید به شما یادآوری کنم که چه کسی این بازیکنان را وقتی از باشگاه های دیگر به باشگاه شما آمدند، به تیم ملی دعوت کرد؟

مردم ایران یادشان است شما بازیکنان اوکراینی را با چندصد هزار دلار آوردید. در پشت صحنه برنامه تیم ملی را بایکوت کردید. شما قدرت دارید چون صورت خود را پشت باشگاه پرسپولیس پنهان کردید. باید بگویم که این کشور شاید برای شما و من کوچک شده باشد.

کی روش در ادامه گفت: اعضای خانواده من در تیم ملی نیستند. برادرم و پسرم را به عنوان مربی نیاورده ام. در کارم دخالت در بیزنس و تجارت نکرده ام. برعکس، اگر کسی بدهکار باشد، فدراسیون است چون از جیب خودم برای هتل ها و کمپ ها خرج کرده ام.

آقای برانکو، همان زمانی که اوکراینی ها را به تیمتان آوردید که بازی هم نکردند، من برای ساختمان پک هزینه کردم.

کی روش پیرامون فشار بازی های جام جهانی گفت: من چیزی در صورتم دارم (لبخند) اما بدانید که در درونم اینطور نیست. افتخار می کنم به خودمان. صلح و آرامش داشتیم. امروز با یک تفکر جدید بیدار شدم و امیدوارم خدا حواسش به دوستان من باشد. حال بازیکنان هم یک مقدار بهتر است. دیروز خیلی ناراحت بودند. ما می توانستیم شانس بیشتری داشته باشیم اما وقتی آب رد می شود، دیگر گذشته و کاری نمی شود کرد.

اعتقاد دارم که هیچ تفاوتی بین داخلی ها و خارجی ها قائل نیستم. این یک توهین و یک سم پاشی است. ولی بیایید از این لحظه لذت ببریم و بلند بگوییم: ممنونیم از بازیکنان.

او همچنین در مورد پیشنهاد تمدید قرارداد فدراسیون فوتبال گفت: همانطور که گفتم، از بعد توافقات لازم، این یک افتخار است برای من که پیشنهادی از فدراسیون فوتبال ایران دارم و آماده هستم که پایبند به توافق باشم. اما شرط کردم که قبول نمی کنم اتفاقات قبل پیش بیاید. دیگر قبول نمی کنم که رئیس فدراسیون به من بگوید برانکو حرفی زده و هواداران پرسپولیس سنگ می اندازند. اگر اینطوری باشد به پرتغال می روم تا حداقل پرتغالی ها به من سنگ بزنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری ایران ورزشی ، تاریخ انتشار 5 تیر 97، کدمطلب: 78946، www.iran-varzeshi.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین