سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۸۱۵۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
استاندار خراسان رضوی بر لزوم توجه به خدمت کریمانه در راستای تحقق شعار دهه کرامت امسال در دستگاه‌های اجرایی و ترویج فرهنگ کریمانه امام رئوف و توسعه عمل کریمانه به عنوان رویکردهای مهم برنامه‌های دهه کرامت استان تاکید کرد.
شعار سال: استاندار خراسان رضوی بر لزوم توجه به خدمت کریمانه در راستای تحقق شعار دهه کرامت امسال در دستگاه‌های اجرایی و ترویج فرهنگ کریمانه امام رئوف و توسعه عمل کریمانه به عنوان رویکردهای مهم برنامه‌های دهه کرامت استان تاکید کرد.
علی‌رضا رشیدیان در جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی برنامه های دهه کرامت استان اظهار کرد: هر اقدام خیر و نیکی در این ایام در راستای توسعه فرهنگ کریمانه امام رئوف است و مردم باید این صفت بارز امام مهربانی ها را تقویت کنند و گروه های مختلف از جمله اصناف و خیران نیز به اینگونه اقدامات بپردازند.

وی افزود: باید ترویج و توسعه فرهنگ نبوی و رضوی را به عنوان رسالت خود به ویژه در در زمینه های بین المللی و گسترده‌تر دنبال کنیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه دهه کرامت فرصت مناسبی برای تعامل و ارتباط با مردم است؛ گفت: در این مدت باید برای تقویت انسجام و اتحاد درونی بر مبنای سیره رضوی تلاش کرد.

وی تصریح کرد: اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی بر مبنای حب پیامبر اسلام(ص) و سیره رضوی در این شرایط سریع تر بر دل‌های تشنه معرفت می‌نشیند.

رشیدیان تاکید کرد: باید نگاه مهربانانه توام با رافت، تعامل و گفت‌وگوی حضرت امام رضا(ع) را به جهانیان برسانیم که این امر نیازمند اطلاع رسانی و استفاده از ابزارهای مختلف آن از قبیل فیلم، هنرهای تجسمی، عکس و امثال آن است.

وی با تاکید بر ارتقای کیفیت برنامه های دهه کرامت و تلاش برای ترویج سیره، کلام و فرهنگ رضوی در جهان اسلام اظهار کرد: باید از اتمام امکانات در این زمینه استفاده شود.

استاندار خراسان رضوی با توجه دادن به موضوع پرهیز از اسراف و پرداختن به برنامه های تکراری، خاطرنشان کرد: در این ایام تمام فضای استان اعم از شهرها و روستاها باید رنگ و بوی رضوی به خود گرفته و دورترین نقاط نیز در این جشن ها و برنامه ها سهیم باشد.

رشیدیان گفت: این ایام، زمان شادی مشروع توام با معرفت افزایی در حوزه حب پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع) است که باید برنامه هایی در این راستا تدوین شود.

استاندار خراسان رضوی تبیین شرایط کشور و ایجاد روحیه امید و نشاط در بین مردم را از دیگر مواردی دانست که باید در این دهه به آن پرداخت.

وی راهبرد آمریکا مبنی بر فشار به مردم در حوزه اقتصاد و ایجاد اختلاف در سران را نشات گرفته از تفکرات منافقان دانست و تاکید کرد: در چنین شرایطی همدلی و همکاری بین قوا در راستای تحقق اهداف متعالی انقلاب، امام راحل(ره)، شهیدان و مقام معظم رهبری که خدا باوری، خود باوری، عزت و کرامت ملت ایران است؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر هماهنگی و بهره گیری از ظرفیت های همه ی دستگاه ها برای باشکوه برگزار شدن جشن های دهه کرامت افزود: تلاش کنید در برنامه ریزی ها همه گروه‌های اجتماعی مشارکت داشته باشند و اصل قضیه که ترویج فرهنگ رضوی است رعایت شود.

رشیدیان براستفاده از ظرفیت رسانه های مکتوب و غیرمکتوب در معرفی برنامه های دهه کرامت تاکید کرد و افزود: صداو سیمای مرکز خراسان رضوی با تولید برنامه های ویژه ، همچنین روزنامه ها با اختصاص صفحه در معرفی این رویداد تلاش کنند.

استاندار خراسان رضوی بر آذین بندی در محلات تاکید کرد و افزود: ضروری است ورودی های شهر در این ایام آذین بندی مناسبی داشته باشند .

وی افزود: مردم از گذشته ها در اینگونه ایام به صورت خودجوش عمل می کردند و با آبپاشی معابر، چراغانی، چیدن گلدانهای گل و گیاه و توزیع شیرینی و شکلات و بستنی شادی می‌کردند.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: خوب است که شهرداری مشهد بکوشد با تقویت این رویکرد از ظرفیت شوراهای اجتماعی محلات استفاده کند و به صورت محله محوری مردم را به صحنه بیاورد.

وی گفت: دهه کرامت دهه جشن و سرور است. باید از ظرفیت دهه کرامت برای ایجاد موج سرور و شادی بهره برد و با موج ناامیدی دشمنان مقابله کرد. باید از این دهه برای برنامه های شادی بخش و توجه به ارزشهای بنیادینی که امام رضا(ع) پیام آور آنها بوده اند بهره گیری نمود.

رشیدیان افزود: فرهنگ رضوی نیاز امروز جامعه ما و جامعه انسانی است و گرامیداشت دهه کرامت باید روز به روز کاملتر و جامعتر ادامه یابد.

وی ادامه داد: امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دشمن هدف گیری اش این است که ایده استقلال و حرکت مبتنی بر اراده ملی را از ایرانیان بگیرد و آنها را نسبت به این ایده ناامید کند و برای همین همیشه تهاجم کرده و امسال تهاجمش گسترده تر شده اما مردم که صاحبان اصلی انقلاب و نظام هستند همیشه پای انقلاب ایستاده و دشمن را ناامید کرده اند.

رئیس شورای هماهنگی و برنامه ریزی دهه کرامت استان خراسان رضوی گفت: دشمن می کوشد ایران را به انزوای بین المللی بکشاند اما باید از فرصت دهه کرامت استفاده کنیم و با دعوت از میهمانان کشورهای مختلف و مذاهب گوناگون جهان اسلام شکست دشمن را در این عرصه نیز رقم بزنیم.

وی به مشکلات جهان اسلام از جمله در بحرین، یمن و سوریه اشاره و بیان کرد: در دهه کرامت باید به این مشکلات توجه شود و از ظرفیتهای مشهد به عنوان شهری برای هم اندیشی و حل مشکلات جهان اسلام استفاده کرد و این تفکر باید در بین همه مسلمانان گسترش یابد.

رشیدیان افزود: شایسته است که قوای دیگر نیز در برگزاری جشنهای دهه کرامت مشارکت کنند. بطور مثال شایسته است قوه قضائیه در این ایام به همین موضوع توجه کرده و به این مناسبت هم تعدادی از محکومان را با رعایت موازین و شرایط مورد عفو و بخشش قرار دهد.

وی ادامه داد: امسال شعار 'خدمت کریمانه به رسم اهل بیت(ع)' برای دهه کرامت انتخاب شده که با توجه به مشکلات آب و هوایی که به خصوص در استان خوزستان به عنوان قدمگاه امام رضا(ع) اتفاق افتاده باید کوشید که مشکل مردم این خطه که در هشت سال جنگ تحمیلی سینه سرخ ملت بوده اند حل شود و این امر مصداق تحقق تفکر رضوی است.

استاندار خراسان رضوی همچنین گفت: دستگاههای مجری جشنهای دهه کرامت باید با یکدیگر هماهنگ باشند و با توجه به شرایط تحریمهای آمریکا از اسراف بپرهیزند و نظر به کم آبی و کمبود برق در چراغانی‌های این ایام از سامانه های کم مصرف استفاده کنند.

وی افزود: روز یکم ذی القعده که روز ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و به نام روز دختران نامگذاری شده روز بسیار عزیز و مبارکی است و باید گرامی داشته و از ظرفیت مجمع مشورتی بانوان برای برگزاری مراسم این روز دختر استفاده شود.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: از 50 دستگاهی که باید برنامه هایشان را در خصوص جشنهای دهه کرامت ارائه می کردند تاکنون فقط 25 دستگاه ارائه برنامه نموده اند لذا سایر دستگاهها باید هر چه سریعتر برنامه های خود را به شورای هماهنگی و برنامه ریزی دهه کرامت خراسان رضوی تحویل دهند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: 10 تیر 1397، کدخبر: 97041005223 ، www.isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
0
0
باید در وضعیت الان جامعه کار های انسان دوستا نه در کشور افزایش پبیدا کنه تا کم کاری دولت رو پوشش بده
ا.ف75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
0
0
کاش در کل سال کریمانه و با تلاش برای خدمت به مردم تلاش میکردیم تا اینجوری مردم در فقر به سر نبرن
س.د76
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین