سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۸۷۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: فروشندگان عمده، در هر ساعتی اقلام مختلف میوه را با نرخ‌های متفاوتی به خریداران عرضه می‌کنند.

شعار سال: اسدالله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با اشاره به دلایل تفاوت قیمت میوه در مغازه ها اظهار کرد:از ساعت 21 هر شب تا پاسی از نیمه شب،خرید و فروش میوه در میدان مرکزی آغاز می شود که فروشندگان عمده، هر ساعتی اقلام مختلف میوه را همانند طلا با نرخ های متفاوتی به خریداران عرضه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مشکلی در عرضه میوه در بازار وجود ندارد، افزود: با توجه به آنکه مغازه داران با نرخ های متفاوتی میوه مورد نیاز خود را از میدان مرکزی خریداری می کنند؛بنابراین قیمت میوه از مغازه ای به مغازه ای دیگر (در برخی موارد ممکن است فاصله این مغازه ها کمتر از 20 متر باشد) متفاوت است.

کارگر دلیل اصلی چند نرخی شدن میوه در مغازه ها راساعت متفاوت خرید میوه توسط مغازه داران از میدان مرکزی میوه و تره بار اعلام کرد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با بیان اینکه فاکتور خرید، ملاک اصلی قیمت فروش در مغازه هاست،گفت: مغازه های سطح شهر مجاز هستند که 35 درصد سود به نرخ میوه برحسب فاکتور خرید اضافه کنند که براساس محاسبات صورت گرفته تنها هشت درصد این سود شامل حال مغازه داران می شود.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به آنکه این فروشندگان از طریق سه نهاد نظارتی کنترل می شوند؛بنابراین در صورت گران فروشی و تخلف با آنها برخورد خواهد شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ 12 تیر 97، کد مطلب: 6574735: www.yjc.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین