سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۹۲۳۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
شهروندان سنندجی بابت خاموشی برق بدون اطلاع قبلی به آنان از شرکت توزیع برق کردستان به‌شدت گله‌مندند.

شعار سال: متأسفانه چند روزی است که "خاموشی‌های یواشکی و قطعی برق بدون اطلاع قبلی به مردم"، سبب ایجاد نارضایتی و ناراحتی شهروندان سنندجی از این اقدام ناشایست شرکت توزیع نیروی برق کردستان شده است.

گرچه ورود ریزگرد‌ها و افزایش دما، مردم استان کردستان را کلافه کرده اما ادامه این بی‌مدیرتی‌ها و پاسخ‌گو نبودن به مطالبات به‌حق مردم و قطع مکرر و بدون اطلاع قبلی برق در ساعاتی که شدت گرما بر منطقه حاکم است، سبب دامن زدن به این نارضایتی‌ها می‌شود و قطعاً باید متولیان پاسخ‌گو باشند.

پس از تماس برخی از شهروندان سنندجی به پیش مردم رفتیم تا دردودل‌های آنها را منعکس کنیم، مردم از این خاموش‌های بدون اطلاع قبلی، به‌شدت گله‌مند و خواستار رفع این بی‌مدیریتی‌ها و اعلام برنامه زمانبندی مشخص برای اعمال خاموشی‌ها بودند.

مسئولان به‌جای نشستن جلوی کولر، مشکل قطعی برق مردم را برطرف کنند

محمد کرمی یکی از شهروندان سنندج اظهار داشت: شرکت توزیع برق کردستان از صبر و درک وضعیت توسط مردم سوءاستفاده می‌کند و با این قطعی برق بدون اطلاع قبلی در ساعات‌های مشخصی، نارضایتی شهروندان را به‌وجود آورده‌اند.

وی گفت: شرکت توزیع برق بدون اطلاع قبلی، برق مناطق را قطع و در توجیه دلیل مصرف زیاد و صرفه‌جویی را عنوان می‌کند، مردم نیز به‌خاطر صبر، متانت و رعایت اخلاق در برابر این بی‌مدیریتی‌ها سکوت می‌کنند تا بی‌نظمی در شهر صورت نگیرد.

شهروند سنندجی خاطر نشان کرد: از مسئولان ارشد استان انتظار داریم به‌جای اینکه جلوی کولر اتاق‌های خود می‌نشینند و خودشان هیچ مشکلی ندارند به میان مردم بیایند تا گرفتاری‌ها و مشکلات ما را هم احساس کنند، آیا خودشان حاضر هستند ده دقیقه در این گرما بدون سیستم سرمایشی دوام بیارند؟، چرا به فکر آسایش مردم نیستند.

چرا در ساعات‌های مشخصی "بدون اطلاع قبلی" برق مردم را قطع می‌کنند

ولی سجادی دیگر شهروند سنندجی اظهار داشت: این قطعی برق سبب ایجاد مشکلاتی برای مردم شده است، آیا مسئولان نمی‌توانند از قبل به مردم اعلام کنند؟ کار سختی است! یا اعتنایی به مردم ندارند، چرا مسئولان به مردم بی‌احترامی می‌کنند.

وی گفت: اگر این قطعی برق، کار خود مسئولان و براساس برنامه‌ریزی از قبل تعریف شده نیست، پس چرا در ساعات‌های مشخصی بدون اطلاع قبلی برق را قطع می‌کنند! چرا با مردم روراست نیستند، چرا مقداری ما را هم درک نمی‌کنند.

شهروند سنندجی تصریح کرد: مدیران شرکت برق کردستان اگر جرأت و شهامت دارند بروند برق ادارات را قطع کنند، اگر جرأت دارند جلوکولر روشن کردن آقایان مسئول را بگیرند، باید آنها پاسخ‌گوی ما باشند، مردم این بی‌مدیریتی را قبول نمی‌کنند.

قطعی برق بدون اعلام قبلی برای ما شهروندان سنندجی "قابل قبول" نیست

ساعدی دیگر شهروند سنندجی اظهار داشت: قطعی برق بدون اعلام قبلی بدون عمل کارشناسی شده و فرهنگ‌سازی است، این اقدام برای ما شهروندان "غیرقابل قبول" و سبب ایجاد مشکلاتی همچون سوختن لوازم برقی خانواده‌ها و ایجاد هزینه سرسام‌آور تعمیرات و بعضاٌ خرید مجدد وسایل برای مردم شده است،

وی گفت: آیا مسئولان شرکت برق کردستان پاسخگوی کارگران یا دست‌فروشانی هستند که در این گرمای شدید نمی‌تواند هزینه یک روز خانواده خود را تامین کنند چه برسد به جبران خسارت اداره برق.

شهروند سنندجی خاطر نشان کرد: اینکه از شرکت برق کردستان بخواهیم برنامه قطعی‌های خود را اعلام کنند فکر نکنم درخواست غیرقابل قبولی باشد، اگر قرار به سهمیه‌بندی است حداقل قبل از قطع برق، اعلام کنند تا مردم تکلیف خود را بدانند و برای قطعی برق برنامه‌ریزی داشته باشند.

پس از شنیدن دردودل‌های شهروندان سنندجی با مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان تماس گرفتیم تا اظهارت وی را نیز منعکس کنیم، "لهونیان" که فردی شوخ‌طبع و در شورای اداری روز 11تیرماه با اظهاراتی قابل تأمل هرازگاهی در بین سخنان خود، اعضای عاضر در جلسه را به خنده می‌آورد!، گفت: مردم "صبور" باشند، قطعی برق تا شهریورماه ادامه دارد.

اظهارات قابل تأمل و شنیدنی مدیرعامل شرکت برق کردستان درباره قطعی برق بدون اعلام قبلی؛ مردم "صبور" باشند!

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در پاسخ به این سئوال که دلیل قطعی‌های برق بدون اعلام قبلی به مردم چیست، اظهار داشت: امسال در نیروگاه‌های آبی کشور علی‌الخصوص خوزستان مقداری مشکل تولید برق داریم.

هیوا لهونیان افزود: کاهش بارندگی امسال نسبت به سال گذشته باعث شده است که چندهزار مگاواتی کمبود داشته باشیم و باید این کمبود در این یک‌ماه در سطح کشور تقسیم شود.

وی گفت: اگر مردم همکاری و رعایت کنند، دیگر خاموشی نخواهیم داشت و اگر هم رعایت نکنند مجبور هستیم کمبودها را به استان‌های کشور تقسیم و در استان کردستان نیز دو ساعت این محله، دو ساعت آن محله و دو ساعت بخش کشاورزی (دلخواهی) تقسیم می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان تصریح کرد: امیدواریم مردم "صبور" و همکاری کنند تا این مشکل را پشت سربگذاریم، از ساعات 12 ظهر تا 16 عصر و 20 تا 24 شب کولرها را بر روی درجه کم تنظیم و لامپ‌های اضافی را خاموش کنند.

قطعی برق تا شهریورماه در کردستان ادامه دارد

وی در پاسخ به این سئوال که در استان کردستان کمبود تولید برق داریم، گفت: خیر، اما شبکه سراسری است و باید کمبود کشوری در بین کل استان‌ها تقسیم شود.

لهونیان افزود: تقسیم‌بندی و سهمیه‌بندی قطعی برق در استان کردستان بستگی به روزانه دارد، برخی از روزها 30 تا 40 مگاوات است، در استان‌ها تفاوت دارد، در کردستان چون مصرف برق پایین است، سهمیه ما کمتر است.

وی در پاسخ به این سئوال که این قطعی‌های برق در کردستان تا چه زمانی دارد، اظهار کرد: این قطعی برق تا شهریورماه ادامه دارد و از مردم و اصحاب رسانه کردستان درخواست داریم که در این‌ راستا ما را همکاری کنند.

آیا دلخواهی برق محلات سنندج را بدون اعلام قبلی قطع می‌کنید؟ خیر برنامه خاص داریم!

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در پاسخ به این سئوال که قطعی‌های برق محلات را چطوری انتخاب می‌کنید، آیا براساس برنامه خاص یا دلخواهی است، گفت: خیر برنامه خاص داریم! برخی از مسیرها همچون مسیرهای بیمارستان، مسیرهای خاصی هستند و نمی‌توانیم برق آن را قطع کنیم و از قاعده مثتثنی هستند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا روزانه چندساعات برق مردم قطع می‌شود، گفت: اینکه برق برخی از مسیرها قطع نمی‌شود، باید محلات دیگر، فشار و قطعی برق را تحمل کنند، احتمال دارد برخی از محلات روزی یک‌‌بار، دور روز یک‌‌بار ساعاتی قطع شوند؛ نباید برق هیچ محله‌ای بیشتر از دو ساعت قطع شود.

لهونیان در پاسخ به این سئوال که باتوجه به اظهارات خود شما که نباید برق هیچ محله‌ای بیشتر از دو ساعت قطع شود، پس چطور شهروندان خیابان امام خمینی(ره)، تکیه‌وچمن و ساق‌آباد به ما اعلام کرده‌اند که بیشتر از دو ساعت هم قطعی برق داشتیم؟ افزود: امکان دارد ساعت قطعی برق مقداری کم و زیاد داشته باشد، اینطور نیست که دقیق سر دو ساعت مجداداً برق برای مردم وصل شود! در برخی از محلات پس از دو ساعت قطعی برق، به‌خاطر اینکه مشترک دیگری را قطع نکنند همچنان دقایقی آن کمبود را از آن محله تأمین می‌کنند!

وی در پاسخ به پیشنهاد خبرنگاران که به‌جای اینکه، برق مردم را بدون اعلام قبلی قطع، مصرف برق در ادارات را کنترل، کاهش و با دستگاه‌های متخلف برخورد قانونی کنید، اظهار کرد: پیشنهاد شما کاملاً به‌جاست، باید خود ادارات پیشگام باشند، واقعاً مشکلات زیادی برای مردم به‌وجود آمده اما شدید پیگیر هستیم و هر روز از تعدادی از ادارات بازرسی می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: استاندار کردستان قول داده که با اداراتی که فرهنگ صحیح مصرف را رعایت نمی‌کنند، شدیداً برخورد کند، گرچه بنده هم اعلام کرده‌ام اداراتی که رعایت نکنند، برق آنها را قطع می‌کنم.

البته باید یادآور شد،11 تیرماه جاری همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با قاطعیت اعلام کرده بود که "هیچ گونه قطعی برنامه‌ریزی شده برق نداریم"

قطعی برق در زمان‌های مشخص را باور کنیم یا اظهارات مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان!

حال این سوال پیش می‌آید که قطعی‌های متعدد و تقریباً منظم برق در ساعات اوج مصرف در سنندج را به‌عنوان نوبت‌بندی شدن قطع و وصل برق تلقی کنیم و از دولت بخواهیم این زمان‌ها را از قبل، به مردم اعلام کند و یا اظهارات مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان را مبنی بر اینکه قطعی برنامه‌ریزی شده برق نداریم را باور کنیم.

از مدیرعامل و متولیان شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان درخواست می‌شود به‌جای اینکه تنها به فکر قطع برق مردم باشند، مصرف برق در ادارات را کنترل، کاهش و با دستگاه‌های متخلف برخورد قانونی کنند و در صورت جرأت نداشتن این اقدام، برای جلوگیری از تداوم این بی‌مدیریتی‌ها و قطعی‌های برق بدون اعلام قبلی، «برنامه زمانبندی قطعی برق را از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما اطلاع‌رسانی و به مردم اعلام کنند» و بیشتر از این به شعور شهروندان توهین نکنند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ 13 تیر 93، کد مطلب: 1768247: www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
0
0
این مشکل بسیار جدی ای است و باید سریع تر برای حل آن چاره ای اندیشید
ا.ح75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
0
0
اگر برق کمه و قراره که خاموشی اتفاق بیفته میتونید حداقل اعلام کنید نه اینکه هر موقعی دلتون خواست برقو قطع کنید
م.ص76
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین