سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۹۳۲۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۷
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: در ایران، وزیر زن در کابینه دولت نداریم و این در حالی است که زنان در کنار مردان در مسائل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به مسئولیت های اجتماعی خود پاسخ داده اند.

شعارسال: فرحناز مینایی پور در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور در اردوگاه شهید باهنر، اجرای طرح افزایش مهارت ها و قابلیت های مدیریتی زنان را خواستار شد.

وی با اشاره به اهمیت آینده پژوهی اظهار داشت: در حوزه مدیریت زنان و آینده پژوهی، در دفتر امور زنان پژوهش هایی انجام شده و طبق این پژوهش ها و آمارهای جهانی، در مناصب مدیریتی، 12 رییس جمهوری، 11نخست وزیر، 23 درصد پست های پارلمانی و 18درصد وزیران کابینه ها زنان هستند.

مینایی پور با اشاره به آمار 6 درصدی حضور زنان در پست های مدیریتی کشور افزود: با توجه به افزایش حضور اجتماعی زنان و تاکید رییس جمهوری بر حضور آنان در پست های مدیریتی ضروری است که آینده پژوهی برای حضور زنان در ایران هم صورت گیرد و باید به حضور زنان اهمیت داده شود تا در سال های آتی وزیر زن داشته باشیم.

وی گفت: در دوره اول ریاست جمهوری دکتر روحانی به دلیل مشکلات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نظر بر این بود از زنان در کابینه استفاده نشود و در دولت دوازدهم زنان تنها در پست های معاونت و مشاور رییس جمهوری حضور دارند.

وی بیان داشت: با توجه به افزایش سواد زنان و حضور اجتماعی آنان در کابینه های بعدی حتما از حضور زنان استفاده خواهد شد و در این خصوص می توان وزراتخانه ها را طوری طبقه بندی کرد که نسبت به حضور زنان در پست های مدیریتی حساس، نسبتا حساس و غیر حساس اقدام شود و وزراتخانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات وفناوری و بهداشت، درمان و پزشکی جزء وزراتخانه های حساس به جنسیت هستند.

مدیرکل امور زنان و خانواده با ارائه پیشنهاداتی برای افزایش نقش زنان در مسئولیتهای کلیدی خاطرنشان کرد: طرح پرورش مدیران زن با همکاری مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی در دست اقدام است و هدف از این طرح، توسعه نگرش مدیران آینده، توسعه توان، ارتقای انگیزش و توسعه بینش و دانش است.

وی ادامه داد: گروه هدف طرح پرورش مدیران آینده، آموزش معاونان مدیرکل ستاد و روسای مناطق آموزش و پرورش است که افزایش مهارت و قابلیت های مدیریتی زنان را در آن اجرا خواهیم کرد و انتظار می رود مدیران کل استان ها برای تبدیل شدن آموزش و پرورش به الگوی موفق در بین وزارتخانه ها در خصوص انتصاب حداکثری مدیران زن حمایت های لازم را داشته باشند.

**برای کاهش آسیبها در مدارس باید در فرآیند انتخاب معلم دقت بیشتری شود

رییس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش نیز در این گردهمایی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس را ضروری خواند.

محمدحسین کفراشی افزود: آسیب های اجتماعی در مدارس وجود دارد که متاسفانه روز به روز هم بیشتر می شود، موثرترین نقش برای تعلیم و تربیت دانش آموزان بر عهده معلم است و برای کاهش آسیب ها و داشتن دانش آموزان آگاه و با مهارت باید در فرایند انتخاب معلم دقت بیشتری شود.

وی با اشاره به برگزاری مطلوب امتحانات خردادماه امسال اظهار داشت: امتحانات خردادماه با کمک و تلاش مدیران کل برای اولین بار به صورت الکترونیکی انجام شد و با نرم افزاری که با همکاری مراکز حراست، فناوری اطلاعات و سنجش طراحی شد و فرایند برگزاری امتحانات از حاشیه امنیتی خوبی برخوردار بود.

وی افزود: در روش قبلی برگزاری امتحانات، هم احتمال افشای سوالات وجود داشت و هم هزینه بر بود اما روش جدید مشکلات قبلی را حل کرده است.

کفراشی گفت: مسئولان برگزاری امتحانات دقت داشته باشند که دانش آموزان به هیچ عنوان نباید در جلسه امتحان، تلفن همراه داشته باشند.

وی با بیان نکات مهم در خصوص حفاظت از تجهیزات مدارس گفت: در حفاظت از امکانات، تجهیزات و فضاهای آموزشی مدارس اهتمام بیشتری شود و مونیتورینگ مدارس به طور جدی پیگیر شود.

در سومین روز از نشست مشترک شورای معاونین و مدیران کل استانی وزارت آموزش و پرورش، شرکت کنندگان به تشریح برخی موارد مهم در مدیریت استان های خود پرداختند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: 14تیر1397، کدخبر: 82962955: www.irna.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
0
0
توی این وضعیت زنان میتونند تصمیم گیری های بهتری بکنند ؛ در زمینه های اقتصادی حتی
ا.ح75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین