سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۹۳۳۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۱
دبیر کل اتاق ایران و عراق گفت: امروز وضعیت ما در رسانه‌های دنیا بد نیست و رسانه‌های داخل امریکا علیه ایران سیاه نمایی نمی‌کنند که این خود به ما کمک می‌کند.

شعارسال: سید «حمید حسینی»، دبیر کل اتاق ایران و عراق، با بیان اینکه یکی از وظایف دولت این است که از همه ظرفیت‌های دیپلماسی خود در جهت بهبود روابط با دیگر کشورها استفاده کند تا بتواند فشارهای آمریکا را بشکند گفت: قطعاً ارتباط با دیگر کشورها و این‌گونه سفرها (سفر رئیس جمهور به سوئیس و اتریش) بسیار مؤثر است.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر در شرایط بسیار حساسی قرار داریم، گفت: اینکه اروپا بتواند برجام را حفظ کند و خرید نفتش را از ایران ادامه بدهد بسیار می‌تواند در شکسته شدن فشارهای آمریکا کمک کند و قطعاً این سفر در این راستا می‌تواند، مؤثر باشد.

این مقام مسئول در ادامه گفت: ارتباطات رودررو و گفت‌وگوها نشان‌دهنده ظرفیت‌ها و علایق است که هم فضای رسانه‌ای ایجاد می‌کند، هم مذاکراتی که به‌صورت علنی و غیرعلنی صورت می‌گیرد می‌تواند به اتحادیه اروپا کمک کند.

دبیر کل اتاق ایران و عراق در ادامه به آثار رسانه‌ای سفر رئیس‌جمهور به اتریش و سوئیس اشاره کرد و گفت: این سفر می‌تواند فضاسازی‌ها را که علیه ایران می‌شود را بشکند.

وی با اشاره به اقدام‌های آمریکا علیه ایران گفت: خوشبختانه علی‌رغم اینکه آمریکا علیه ایران اقدام می‌کند، جو رسانه‌ای دنیا علیه ما نیست.

وی با اشاره به اینکه در یک‌ زمانی به علت اجماعی که در دنیا علیه ایران ایجاد شده بود به‌ شدت از لحاظ رسانه‌ای و دیپلماسی تحت‌ فشار بوده‌ایم، گفت: اما امروز وضعیت ما در رسانه‌های دنیا بد نیست و رسانه‌های داخل امریکا علیه ایران سیاه نمایی نمی‌کنند که این خود به ما کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه ما در حال حاضر این امکانات و فضا را داریم که بتوانیم از رسانه‌های دنیا استفاده کنیم و به‌ صورت شفاف با مردم و رسانه‌های دنیا صحبت کنیم، گفت: از همین رو سفر رئیس‌جمهور به کشورهای اتریش و سوئیس می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد.

سید حمید حسینی با بیان اینکه نگاه اروپا به ایران در خصوص برجام صرفاً اقتصادی نیست بلکه بحث امنیتی است، گفت: اگرچه اروپا به دنبال منافع اقتصادی در ایران است اما اعتقاد دارد جنگ‌های اخیر منطقه‌ای خاورمیانه و سوریه بیشترین فشار را به اتحادیه اروپا برای هجوم آوارگان به اتحادیه اروپا داشته است.

به گفته وی آن‌ها اعتقا ددارند که برجام توانسته ثبات و امنیت را به منطقه خلیج‌فارس بیاورد و برهم زدن برجام دوباره باعث می‌شود، مشکلات در منطقه افزایش پیدا کند و دسترسی به انرژی هسته‌ای توسط بقیه کشورهای منطقه دوباره پیگیری شود و منطقه دچار جنگ و بحران شود. چرا که بیشترین ضرر و زیان به اتحادیه اروپا وارد خواهد شد لذا اتحادیه اروپا با نگاه امنیتی به دنبال حفظ برجام است و تاکنون توانسته در مقابل زیاده‌خواهی امریکا بایستد و در همه‌جا بر حفظ برجام تأکید می‌کند که این نشان می‌دهد با توجه به منافع مشترکی که ما با اتحادیه اروپا داریم بتوانیم فضای تنفسی برای ایران ایجاد کنیم.

وی در ادامه افزود: باید بتوانیم با همکاری نزدیک موانع احتمالی را از سر راه برداریم.

حمید حسینی با اشاره به اختلاف‌هایی که بین آمریکا و اتحادیه اروپا در خصوص تعرفه‌ها و همکاری‌ها وجود دارد، گفت: ما باید تلاش خودمان را انجام بدهیم. ممکن است در آخر به هر دلیلی اتحادیه اروپا نتواند کاری انجام بدهد اما باید تلاش‌های لازم را انجام بدهیم.

وی بااشاره به اینکه دولت وظیفه خود را در این زمینه انجام می‌دهد، گفت: حال یا نتیجه خواهیم گرفت یا نه اما در صورت نتیجه نگرفتن دیگر نگران آن نخواهیم بود که کاری انجام نداده‌ایم اما قطعاً تلاش‌ها مؤثر خواهد بود.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: 14تیر1397، کدخبر: 725783: www.borna.news


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
0
0
این خود به نوبه خود خوب است ؛ باید همین رویه را در پیش بگیریم
ا.ح75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین