سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۹۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
استاندار گلستان گفت: در دستگاه‌های اجرایی داریم کارمندانی که خیانت می‌کنند و اگر رئیس دستگاه اجرایی نماینده دولت است باید با این متخلف برخورد قاطع داشته باشد و اگر می‌دانیم و برخورد نمی‌کنیم ما هم خیانت می‌کنیم.

شعار سال: سیدمناف هاشمی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان اظهار کرد: شرایط امروز جامعه ایجاب می‌کند در تمام موضوعات با هم همدل‌تر باشیم.

وی ادامه داد: هرچند دشمن در مباحث اقتصادی و تحریم‌ها تلاش کرده ما را دچار مشکل کند و سختی‌هایی را بر ما تحمیل کند اما بسیاری از توطئه‌های و دشمنی‌های آنها کارساز نبوده و دلیل این کارساز نبودن وجود وحدت و همدلی در کشور بوده است.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: بحران‌هایی که در این ایام در کشور بوجود آمد براساس بی‌تدبیری‌ها بود و اگر به این نتیجه برسیم که در جنگ اقتصادی هستیم و دشمن می‌خواهد به ما ضربه بزند، می‌توانیم به سمتی پیش برویم که تهدیدات را دور بزنیم.

هاشمی با اشاره به اینکه لزوم وحدت در حل مشکلات استان گلستان تصریح کرد: دستگاه‌‌های اجرایی متولی اجرای صحیح قوانین هستند و ما الگوی جامعه هستیم و ما باید بتوانیم تغییر رویکرد در جامعه ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: تمام توان اداره راهداری گلستان براساس بودجه‌ای است که دولت به این دستگاه می‌دهد و مدیرکل استان تنها می‌تواند بر اساس اولویت این بودجه را هزینه کند.

استاندار گلستان تصریح کرد: اما همه چیز در استان پول نیست و بسیاری از مباحث در حوزه جرائم و پیشگیری از جرائم با تدابیر امکان‌پذیر است و نیازی به پول و بودجه هم ندارد.

هاشمی گفت: باید آسیب‌ها را با حجم بالا بیان کنیم تا با برجسته کردن آن به سمت حل آن معضل و مشکل و آسیب پیش برویم.

وی اضافه کرد: نقش دستگاه‌های فرهنگی در حوزه تغییر رویکرد جامعه به مسائل و مشکلات جامعه چیست و دادگستری تنها دستگاه وظیفه‌مند در حوزه فرهنگ‌سازی نیست.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: ما در استان‌های شمالی به دلیل بودن امکانات و ظرفیت‌های خوب در عرصه صرفه‌جویی خیلی کم فروغ بوده‌ایم اما در استان یزد مردم خیلی مقاوم‌تر نسبت به مشکلات هستند و صرفه‌جویی را با دقت بیشتری اجرا می‌کنند.

هاشمی گفت: نسبت به همه معضلات نمی‌توان اقدامات قضایی و انتظامی داشت بلکه باید به سمت پیشگیری و فرهنگ‌سازی پیش برویموی تاکید کرد: بحران آب برای ما یک فرصت است تا از این نعمت به خوبی استفاده کنیم و صرفه‌جویی در استان را یک فرهنگ‌سازی کنیم.

استاندار گلستان اظهار کرد: دستگاه‌ها خودشان اثرگذاری در مباحث آسیب‌های اجتماعی را ارزیابی کنند و ببینند اقداماتشان چه میزان در جامعه اثرگذاشته است.

هاشمی با اشاره به حوادث ترافیکی در استان گلستان بیان کرد: شاید در عامل خودرو در حوادث رانندگی نتوانیم اثرگذار باشیم و در حوزه جاده اگر بودجه لازم اخذ شود می‌توانیم اقدامات خوبی داشته باشیم اما در رفتارهای خودمان باید طوری عمل کنیم که مردم از ما الگو بگیرند.

وی تاکید کرد: نگاهم به مدیران با این زاویه دید است که مدیر چقدر در حوزه وظیفه خود بر رفتار مردم موثر بوده است و اگر با این نگاه پیش برویم می‌توانیم موفق باشیم.

استاندار گلستان تصریح کرد: نباید از فساد به سادگی عبور کنیم و انتظار دارم قوه قضاییه در برخورد با مفسدان با قدرت برخورد کند و برای مثال در حوزه غله استان که فسادهایی رخ داد قوه قضائیه تا انتهای پرونده با جدیت برخورد کند.

هاشمی گفت: فایده این برخورد با مفسدان در حوزه غله این بود که متوجه شدیم گزارش یک هزار و 200 تن گندمی که سال گذشته آمار داده شد که خرید تضمینی شده مشخص شد 300 تن آن معلوم نیست از کجا آورده شده است.

وی اضافه کرد: در برخی از دستگاه‌های اجرایی استان برای کار کردن برای سرمایه‌گذار انتفاع می‌خواهند و برای خدمت به مردم منت می‌گذارند در حالی که ما وظیفه خدمت به مردم داریم.

استاندار گلستان خطاب به مدیرانی که در این جلسه حضور داشتند تاکید کرد: 10 درصد مدیرانی که اینجا حضور دارند ساعت شش و 30 دقیقه صبح وارد محل کارشان شدند و این نشان می‌دهد مدیران تصمیم حاکمیتی را اجرا نمی‌کنند و الگو بودن برای مردم را در دستور کار ندارند.

هاشمی گفت: در دستگاه‌های اجرایی داریم کارمندانی که خیانت می‌کنند و اگر رئیس دستگاه اجرایی نماینده دولت است باید با این متخلف برخورد قاطع داشته باشد و اگر می‌دانیم و برخورد نمی‌کنیم ما هم خیانت می‌کنیم.

وی اضافه کرد: همه کارها را که نباید دستگاه‌های نظارتی انجام دهند بلکه مدیران دستگاه‌ها نیز باید در این حوزه نظارتی اقدامات قاطعانه داشته باشند و اگر اینگونه شود بسیاری از مشکلات در استان بدون پول و بودجه حل می‌شود.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار 17 تیر 97، کد مطلب: 13970417000483، www.farsnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین