سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۰۲۳۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
رئیس دانشگاه تهران درباره صدور احکام سنگین برای برخی از دانشجویان در جریان ناآرامی‌های دی‌ماه گفت: ما از خدایمان است که دانشجویان تبرئه شوند و نهایت سعی‎مان را هم می‌کنیم، ولی باقی کار به قوه قضاییه بر می‎گردد.

شعارسال: محمود نیلی احمدآبادی (رئیس دانشگاه تهران)در پاسخ به این سوال که فضای نقد برای دانشگاه‌ها و دانشجویان با توجه با تاکیدات رییس جمهور در این زمینه چگونه است؟ گفت: آقای روحانی درست می‌گوید، باید شرایطی فراهم شود که دانشجویان این کارها را کنند. البته تاکنون همین طور بوده، اما شرایط دانشگاه‌ها در حال حاضر آنقدر نیست که همه گروههای دانشگاها بتوانند انجمنهایی را تشکیل دهند. در حوزه علمی، کانونهای فرهنگی و نشریات، فعالیتهای خیلی خوبی را در این راستا از دانشجویان شاهد بودهایم.

وی ادامه داد: در حوزه انجمنهایی که جنبه سیاسی دارند و تعداد انجمن‌هایی که در این حوزه فعال هستند، طبیعتا گستردگی انجمنهای علمی، فرهنگی و هنری ما را ندارند.

نیلی احمدآبادی در پاسخ به سوالی در این باره که آیا تاکنون درخواستی از دانشگاه‌ها بمنظور رسیدن به راهکاری برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور شده است؟ گفت: قطعا باید از دانشگاهها در این زمینه کمک گرفت. ما سالهاست که با دستگاهها در قالب قرارداد و پروژههای که انجام می‌شود، ارتباط داریم ولی به نظر میآید، خیلی جای کار بیشتری دارد و ما انتظار داریم بخش زیادی از پایاننامههای ارشد و دکتری با موضوع تقاضاهای دستگاهها باشد، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی همچنین با تاکید بر بررسی و رسیدگی به وضعیت دانشجویان دادگاهی شده دانشگاه تهران گفت: در خصوص این دانشجویان قرار شد، تجدید نظر صورت بگیرد و ما هم کمک میکنیم و اگر وکیلی بخواهند برایشان در نظر می‌گیریم. مکاتباتی هم با مسئولان نظام کردیم و میدانم که همه از جمله وزارت علوم دنبال این هستند که احکام دانشجویان کاهش پیدا کند یا تبرئه شوند.

رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: ما از خدایمان است که آنها تبرئه شوند و نهایت سعیمان را هم می‌کنیم، ولی باقی کار به قوه قضاییه بر میگردد، امیدواریم این خواسته عمومی مورد توجه قرار بگیرد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: 18تیر1397، کدخبر: 641932: www.ilnanews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
0
0
این دانشجویان در مسایل سیاسی کشور شرکت داشتند
تبرئه برای بیناهان است
این ها بهع خاطر جوان بودن و کم تجربه بودنشان باید عفو شوند
م.ص76
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین