سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۰۳۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۳
چهار نکته درباره دو شرکت واردکننده تا فاجعه در بازار کاغذ را بهتر درک کنید.

شعار سال: دو شرکت «هانا تجارت پرلیت» و «خدمات پشتیبانی صنعت ساحل پرشیا»، بیش‌ترین ارز را برای واردات کاغذ روزنامه گرفته‌اند؛ ۶۰درصد کل ارز واردکنندگان کاغذ.

در شرکت اول فردی به نام حمیدرضا جان‌محمدی، رئیس و عضو هیات‌مدیران است و فرهاد بی‌طمع‌خمیران نایب‌رئیس و در دومی جای همین دو نفر را برعکس کنید. این دو شرکت نه‌تنها عضو انجمن واردکنندگان کاغذ کشور نیستند، بلکه اهالی بازار هم آنها را نمی‌شناسند.

کدملی این دو نفر در آخرین آگهی تغییرات این شرکت‌ها درج نشده و این موضوع در آگهی تغییرات یک شرکت تجاری، پدیده‌ای بی‌سابقه است.

از این دو شرکت دو آدرس در آگهی‌ها وجود دارد؛ دو آدرس جالب؛ آدرس اول خالی از سکنه است، آدرس دوم هم همین‌طور؛ واحدی در نزدیکی بلوار میرداماد که با جست‌وجوی فراوان به صاحب ساختمان می‌رسیم.

پیرمردی که صاحب ساختمان است می‌گوید: «مستأجران‌ام دو مرد جوان عادی بودند. چیز عجیبی هم در آن‌ها ندیدم. برای شش‌ماه اینجا را اجاره کردند. سند اینجا مسکونی است. یک ‌بار به دلیل استفاده تجاری آمدند درِ شرکت‌شان را پلمب کردند؛ ولی آنها بدون نگرانی آمدند پلمب را باز کردند و رفتند داخل. به‌جز این رفتار عجیبی از آنها ندیدم. سه‌چهار ماه هم بیش‌تر نماندند؛ جمع کردند و رفتند»

این پیرمرد جمله جالب‌تری هم می‌گوید: «موقع قراردادبستن، سر قیمت چانه می‌زدند و می‌گفتند این‌جا برای ما کوچک است. گفتم سه‌چهار خیابان بالاتر یک واحد دیگر دارم که اگر بخواهند می‌توانند آن را اجاره کنند. اما آنها گفتند: همین واحد خوب است، ما هر روز قرارهای کاری در بانک مرکزی داریم و باید نزدیک‌اش باشیم»

این جمله شگفت‌انگیز مستأجران نشان می‌دهد چرا این شرکت دقیقا در کوچه بانک مرکزی و دیواربه‌دیوار آن قرار داشته و آشکار می‌کند که این افراد، اگرچه در بازار کاغذ ناشناس‌آند، اما گویا در بانک مرکزی چندان غریبه نبوده‌اند.

نکته: کاغذ به دلیل اهمیتش کالای استراتژیک است؛ هم ارز ۳۸۰۰تومانی می‌گیرد هم تعرفه واردات خیلی کمی دارد.

پس اوقتی دو شرکت گم‌نام دو برابر مجموع ۲۰شرکت صاحب‌نام بازار کاغذ، ارز برای واردات کاغذ بگیرند و کاغذی هم به بازار اضافه نکنند ماجرا را دردناک‌تر و عجیب‌تر می‌کند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری فانوس، تاریخ 16 تیر 97، کد مطلب: 166868: www.fanousnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین