سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۰۵۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
دانشجویان دانشگاه فرهنگیان یاسوج طی نامه‌ای به دکتر حسین خنفیر رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور از وضعیت اسفناک ساختمان دانشگاهی و خوابگاه دانشجویان و همچنین شرایط آموزشی و رفاهی نامناسب موجود در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یاسوج معترض و خواستار پیگیری هرچه سریعتر مسئولان در این زمینه شدند.

شعار سال: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان یاسوج طی نامه‌ای به دکتر حسین خنفیر رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور از وضعیت اسفناک ساختمان دانشگاهی و خوابگاه دانشجویان و همچنین شرایط آموزشی و رفاهی نامناسب موجود در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یاسوج معترض و خواستار پیگیری هرچه سریعتر مسئولان در این زمینه شدند. در متن این نامه آمده است: جناب آقای خنیفر، ریاست محترم دانشگاه فرهنگیان کشور ایام امتحانات، تب و تاب بحث بر سر محل اسکان سال آینده، خسته از آوارگی و تمام سال کشیدن درد بی آبی، حوصله را از ما ربوده که بخواهیم از استحضارات و عدم استحضارات با شما سخن بگوییم.

حدود شش سال از تاسیس دانشگاه فرهنگیان در کشور می‌گذرد اما به هیچ وجه سطح امکانات رفاهی و آموزشی پردیس‌های این دانشگاه در کشور زیبنده دانشجویان آن نیست. صرف نظر اینکه بخواهیم در این مدت کم، شما را استیضاح کنیم که وقتی هنوز هــیچ گونه آمادگی برای پذیرش دانشجو ندارید، چرا در هر استان نه یکی بلکه چندین پردیس دایر می‌کنید؟!

مگر دانشگاه تاسیس کردن در استانی که هنوز حتی یک خوابگاه سالم برای دانشجویانش ندارد، فقط به عوض کردن سردرب تربیت معلم سابق به دانشگاه فرهنگیان است؟؟

از شما سوال می‌کنیم آیا روند روبه رشد امکانات دانشگاه فرهنگیان یاسوج به تدریج و طی شش سال این است که ما همچنان در خوابگاه تربیت معلم سابق که به گفته شاهدان جزو اولین ساختمان‌های دو طبقه در شهر می باشد، زندگی بگذرانیم؟؟

حال و پس از سال‌ها بی‌توجهی، نهایت تلاش مسئولین کشوری و استانی آن هم به اجبار زلزله های اخیر یاسوج، انتقال دانشگاه و خوابگاه‌ها به منطقه ای اطراف مرکز استان است،که انصافا همین زلزله ها خطری بود که از بیخ گوش مسئولان گذشت. و فرسودگی بیش از اندازه این ساختمان را به خوبی آشکار کرده است.

انتقال دانشگاه و خوابگاه های آن به منطقه‌ای که از کمترین امکانات مورد نیاز دانشجو برخوردار است، علی الخصوص به حاشیه رانده شدن دانشگاه، دور شدن از مرکز شهر و امکانات آن، ما دانشجویان به صراحت اعلام می‌نماییم بنا به دلایل ذکر شده و متعدد دیگر، به هیچ عنوان زیر بار چنین گزینه ای نخواهیم رفت.

سوال ما از مسئولین وزارت علوم این است که چرا چنین مواردی را در دفترچه پذیرش دانشجو در این دانشگاه قید نمی‌کنند و چرا هیچکس نباید قبل از ورود به دانشگاه فرهنگیان هیچ گونه اطلاعات رفاهی و آموزشی داشته باشد؟ آیا نهادی هم برای نظارت در این سال ها نبوده و نیست؟

واقعا چرا ما حق داشتن یک خوابگاه تمام عیار و با ظرفیت بالای اسکان دانشجو نداشته باشیم که گاها مجبوریم شش نفری در یک اتاق ۳×۲ خودمان را جای دهیم؟ و چرا باید غالبا از پذیرش تعداد دانشجوی بیشتر که خود می توانست کمک موثری باشد به رشد سریعتر دانشگاه، به خاطر کمبود فضای خوابگاهی سر باز زدیم؟ پس مسئولان تا کی می‌خواهند به جای حرف، کمی هم آستین بالا بزنند فکری به حال دانشجویان این دانشگاه کنند؟

احساس ما بر این است که در این سال‌ها داریم به نوعی جریمه می شویم و جرم ما این است که به احترام شغل معلمیمان صبر کردیم و سکوت پیشه کردیم و متصل به مافیای احزاب و قدرت و ثروت نیستیم و نخواهیم بود، ولی دلیلی برای این همه بی توجهی نبود و دیگر ساکت نخواهیم بود.

بد نیست اگر مسئولان برای تفریح هم که شده سری به خوابگاه‌ها و فضای آموزشی بزنند. که صحبت از این یکی را واقعا دیگر از حوصله خود و از شأن شما خارج می‌دانیم، تا خود به چشم خویشتن ببینند، خنده دار است در این عصر و زمانه انتظار پیش بردن پروژه های علمی و تربیت فرزندان جامعه، از دانشجویانی که در محل اسکانشان حتی از رنج و عذاب وضعیت بسیار بد بهداشتی نیز در امان نیستند!!

همچنین از شما خواستاریم این روز ها اگر از دید و بازدید هایتان از مراکز تهران فارغ شدید، سری هم به ما بزنید که سخت چشم انتظاریم.

مردم عزیز استان ما که همواره وفاداری خود را به آرمان امام و انقلاب و رهبری در عرصه های گوناگون خاصه انتخابات به همگان ثابت کردند، این روز ها شاهد سوءاستفاده مسئولان از این نجابت هستند و اوج بی عدالتی است که با داشتن بام نفتی ایران در گچساران همچنان دانشگاه های استان، به ویژه دانشگاه فرهنگیان که باید سمبل و پیش قراول دیگر مراکز آموزش عالی باشد، از فقر رفاهی و آموزشی رنج ببرد.

خواسته کوتاه مدت ما، برای بهبود اوضاع اسکان، اختصاص بودجه‌ای کلان برای ساخت و ساز هر چه سریعتر خوابگاهی در خور توجه می‌باشد، تا نه تنها دانشجویان ورودی ۹۷ خود را به خاطر کمبود فضا از دست نداده که تعداد دانشجویانی که طی این سال ها به دلیل مذکور پذیرش نشدند نیز جبران شود.

ما دانشجویان از خدومان امت، خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به امور فوق الذکر می‌باشیم، تا مبادا مرکزی که باید پرچمدار علم و فرهنگ در کشور باشد، به خاطر مسائلی اینچنین به حاشیه رانده شده و از رسالت خود دور شود.

شایان ذکر است در صورتی که شاهد رسیدگی به این امور در چند ماه تابستان نباشیم، بی شک برای رسیدگی به مطالباتمان از راه‌های دیگری اقدام خواهیم.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار 18 تیر 97، کد مطلب: 13970418000122، www.farsnews.com


اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
0
0
متاسفانه در همه دانشگاه ها ما درگیر این مسئله هستیم که رییس دانشگاه از وضعیت خوابگاه ها اگاهی نداره
م.ص76
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین