سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۰۸۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۸
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: اجرای سد گلال نیازمند ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

شعار سال: احمد کرمی امروز در نشست بررسی گزینه های مختلف تامین آب شرب بخش چوار، اجرای سد گلال نسخه شفابخش برای تامین آب شرب شهر و روستاهای بخش چوار است.

وی افزود: این پروژه در کوتاه مدت مشکل آب شرب ۳۲ روستای بخش چوار را رفع و در دراز مدت به کمک تامین آب شرب شهر چوار و بخشی از شهر ایلام خواهد آمد.

کرمی، برآورد اولیه اجرای این پروژه را ۳۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این هزینه شامل ایستگاه پمپاژ، خط انتقال، تصفیه خانه، مخازن و شبکه می شود.

وی اجرای این پروژه را نیازمند اخذ مجوزهای لازم از وزارت نیرو دانست و تصریح کرد: مطالعات دقق اجرای پروژه از نظر فنی، اجتماعی، پدافندی، اقتصادی و کیفیتی باید انجام شود.

معاون استانداری ایلام، تامین آب شرب روستاهای دهستان گنجوان را از طریق سامانه گرمسیری ممکن دانست و اظهار داشت: به محض رسیدن آب سامانه به استان این پروژه نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی، توجه دولت به تامین آب روستاهای استان را چشمگیر ارزیابی کرد و ادامه داد: هم اکنون نزدیک به ۹۸ و نیم درصد از ۵۸۰ روستای استان ایلام تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند.

کرمی، جمعیت تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی را ۱۷۰ هزار نفر اعلام وتصریح کرد: از ۵۸۰ روستای استان، هم اکنون آب شرب ۵۶ روستا به صورت سیار تامین می شود که با تعریف مجتمع های آبرسانی، در پی رفع مشکل آنان هستیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ 20 تیر 97، کد مطلب: 4344071: www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین