سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۲۵۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۳
صید میگو از پنجم مرداد در آب‌های ساحلی استان بوشهر آغاز می شود.

شعار سال: مدیرکل شیلات استان گفت: با تصمیم کمیته صید، قایق‌های صیادی از پنجم مرداد و لنج‌ها از هفتم مرداد تورهای‌شان را برای صید میگو به آب می‌اندازند.

عباس زنده بودی افزود: مانند سال‌های گذشته قایق‌داران زودتر از لنج‌داران صید را آغاز می‌کنند.

وی گفت: طرح دریابست یا ممنوعیت‌صید که برای حفظ ذخایر آبزیان به ویژه میگو از شانزدهم تیر آغاز شده بود، پنجم مرداد به پایان می‌رسد.

مدیرکل شیلات استان با درخواست از صیادان برای پرهیز از صید در مناطق ممنوعه، این مناطق را نوزادگاه‌های میگو شامل محدوده نیروگاه اتمی، دلوار و عمق کمتر از پنج متر، اطراف مُطاف، عمق کمتر از ده متر و زیست گاه‌های مصنوعی شامل‌مُنگُف، یَروَل، گناوه، دیر و جزیره خارک و منطقه خور ایاز در شهرستان دیر، تا شعاع نیم مایلی اعلام کرد.

زنده بودی افزود: برای پایش ذخایر میگو در آب‌های ساحلی استان سه گشت تحقیقاتی انجام گرفته است. زمانی که اندازه 70 درصد نمونه میگوهای بررسی شده در این گشت‌های پژوهشی بیش از 12سانتیمتر باشد، صید آزاد می‌شود. اکنون نتیجه تحقیقات بهترین زمان صید را پنجم مرداد نشان می دهد.

پارسال هشت هزار صیاد استان بوشهر با هزار و 234 قایق و لنج در فصل 42 روزه صید، هزار و 296 تن میگو صید کردند.

بیش از 70 درصد ذخایر میگوی استان بوشهر از نوع ببری سبز است که بهترین میگوی خلیج فارس به شمار می‌رود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ 28 تیر 97، کد مطلب: 646126: www.ilna.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین