سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۲۸۹۱
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۴
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی کردستان را کلکسیون مشکلات دانست و گفت: نخستین و آخرین مطالبه مردم این استان رفع بیکاری و رونق تولید است.

شعارسال: «حمدالله کریمی» روز پنج شنبه(28 تیر) در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که با حضور وزیر صنعت برگزار شد، اظهار کرد: نظام ما برآیند خواست و مطالبه مردم است و امروز باید به مطالبه و خواست مردم توجه شود.

وی افزود: امروز نخستین و آخرین مطالبه مردم کردستان رفع موانع تولید، رفع بیکاری و ایجاد اشتغال در کردستان است و باید این مهم مورد توجه قرار گیرد، چون اشتغال تنها از دریچه حمایت از تولید حل خواهد شد.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وضعیت امروز کشور در مسائل اقتصادی، تولید و اشتغال نابسامان است و ارز، خودرو، مسکن، سیستم بانکی، دلالی بودن اقتصاد از مشکلات کشور است که کردستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی کردستان را کلکسیون مشکلات دانست و گفت: این وضعیت در کردستان باید آسیب‌شناسی و چاره‌اندیشی شود، چون تاکنون واقعیت‌ها نادیده گرفته شده و نیازمند رفع این وضعیت هستیم.

کریمی در ادامه از روند برگزاری جلسات انتقاد کرد و گفت: کسانی که صحبت آنها در جلسه ضروری بود، به حاشیه رانده و نادیده گرفته شدند درحالی که این وضعیت باید اتمام یافته و این مسئله را مورد توجه قرار دهیم که مردم منتظر دریافت خروجی جلسات هستند.

وی کار فرابخشی و همگرایی را برای رفع مشکل تولید و اشتغال استان ضروری دانست و ادامه داد: پاشنه آشیل اقتصاد کردستان کشاورزی است در حالی که در جلسات نادیده گرفته می‌شود و چاره‌ای برای مشکلات این بخش اندیشیده نشده است.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی همچنین از محقق نشدن شعارهای سال و نادیده گرفتن آن توسط مسئولان انتقاد کرد و گفت: توجه به این شعارها می‌تواند نجات‌دهنده بخشی از مشکلات کشور و به تبع استان کردستان باشد که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه سخنان خود کارگروه رفع موانع تولید را یکی از مشکلات نابسامانی تولید دانست و از عدم خروجی چشمگیر این جلسات انتقاد کرد.

کریمی ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و پتروشیمی در بیجار و توجه جدی دولت به استان کردستان را خواستار شد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 29تیر1397، کدخبر: 97042915733: www.isna.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین