سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۴۳۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۰
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: صنعت استان نیازمند معماری نوین است.

شعار سال: فرهاد دلق‌پوش در بازدید از چند واحد صنعتی رشت گفت: واقعیت بررسی‌های کارشناسی و علمی این است که صنعت استان گیلان نیازمند معماری نوین جهت پیشرفت است و همه نهادهای زیربنایی استان باید یکدل و همسو شوند .

وی با اشاره به این‌که برای حمایت از صنایع استان میزهای تخصصی کالایی تشکیل شده است، اضافه کرد: میزهای تخصصی کالایی می‌تواند از هدر رفت زمان و انرژی کارفرمایان و تولیدکنندگان برای رفع موانع بکاهد و مسیر را برای تولیدکننده و صنعتگر هموار و تسهیل کند .

دلق‌پوش افزود: برخی از قوانین مخل تولید نظیر مالیات بر ارزش افزوده و سود تسهیلات بانکی باید به صورت ساختاری، همسو با تولید تغییر یابد تا از دغدغه‌های تولید کننده کاسته شود و با این تغییرات ‌بتوانیم به اهداف کلان در حوزه تولید کشور نایل شویم .

وی به مدیران واحدهای مذکور در خلال بازدید تاکید کرد: مشکلات باید به سازمان منعکس شود، برخی اموری که در استان برای رفع مشکلات تولید قابل انجام است به صورت مورد به مورد در کارگروه رفع موانع تولید بررسی و رفع و رجوع می‌شود و مواردی که در سطح کلان و کشوری باشد به وزارت متبوع ارجاع و از آنجا پیگیری می‌شود .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان هم‌چنین دستور پیگیری مشکلات و تعلل در رسیدگی‌های گمرکی و استاندارد ثبت سفارش کالا جهت تسهیل در امور شرکت‌ها را به روسای ادارات زیرمجموعه صادر کرد.

وی برخی از عوامل جبری و شرایط حاکم بر فضای کسب و کار را از مشکلات عمده واحدهای بزرگ استان دانست و اذعان کرد: برخی مواقع سوء مدیریت نیز مزید بر علت در برخی از صنایع شده است و این شرایط مستلزم اتحاد و پشتیبانی است که باید مشکلات به قید فوریت رفع و رجوع گردد و توصیه کرد؛ باقی ماندن در مشکلات گذشته همانند باتلاق است که بخش تولید را در خود فرو خواهد برد .

دلق‌پوش به لزوم تغییرات در سهمیه‌های پتروشیمی و گروه‌های کالایی جهت اختصاص ارز اشاره کرد و گفت: لازم است برخی از دستورالعمل‌های ابلاغی باید در مرحله عمل، ارزیابی و به نفع تولید تغییر و اصلاح شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ 4 مرداد 97، کد مطلب: 97050402211: www.isna.ir


اخبار مرتبط
برگزیده ها
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین