سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۴۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
رئیس شورای شهر اراک در نطق پیش از دستور خود بازگشت سپنتا نیک نام به شورای شهر یزد را یک عمل اصلاح طلبانه که موجب ایجاد همبستگی ملی شده است خواند.
شعار سال: رئیس شورای شهر اراک در نطق پیش از دستور خود بازگشت سپنتا نیک نام به شورای شهر یزد را یک عمل اصلاح طلبانه که موجب ایجاد همبستگی ملی شده است خواند.

کاوه فلک افلاکی در نطق پیش از دستور خود گفت: سپنتا نیک نام عضو زرتشتی شورای شهر یزد و داستان حضور او در شورا یکی از مباحثی است که در تاریخ ایران همیشه ثبت می شود؛ اختلاف نظر مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان درباره ماده 8 قانون شوراها حضور وی را در هاله ای از ابهام قرار داده بود.

 وی افزود: سپنتا نیک نام رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر یزد نخستین بار سال 92 به عضویت در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر یزد انتخاب شد و در سال 96 با 22 هزار رای بار دیگر انتخاب شد، با شکایت یکی از کاندیداهای شکست خورده انتخابات  در شعبه 43 دیوان عدالت اداری در حکمی عضویت نیکنام  به دلیل مسلمان نبودن تعلیق شد، اما مجمع تشخیص مصلحت نظام در   هفته گذشته با رای به اصلاح قانون انتخابات شوراها و مصوبه‌ای را که عضویت اقلیت های مذهبی در شوراها را تایید می کند را تایید و زمینه بازگشت سپنتا نیک نام را به شورای شهر یزد فراهم کرد.

وی عنوان کرد: مساله سپنتا نیک نام را باید به عنوان یک رفتار اصلاح طلبانه موفق ارزیابی کرد که با وجود تنگناهای قانونی در کشور بازهم نشان داده شد اصلاحات تدریجی تنها مسیری برای بهبود وضعیت کشور در حوزه های مختلف است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری کار ایران، تاریخ انتشار: 7 مرداد 1397، کدخبر: 649757 ، www.ilna.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین