سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۵۹۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵
معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: در هر نقطه از هرمزگان که ظرفیت توسعه صادرات غیر نفتی را دارد زیرساخت های لازم توسط دستگاه های اجرایی ذیربط فراهم شود.

شعارسال: به نقل از استانداری هرمزگان، ایرج حیدری در هفتمین نشست کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت توسعه صادرات غیر نفتی، خاطرنشان کرد: توسعه صادرات غیر نفتی مطالبه جدی استاندار هرمزگان و همچنین مردم است و هرمزگان ظرفیت های توسعه صادرات غیر نفتی را دارا می باشد.

وی گفت: لازمه توسعه صادرات غیر نفتی در سطح کشور نیازمند وجود زیرساخت هاست که خوشبختانه هرمزگان زیرساخت های لازم در این زمینه را دارا می باشد و شرایط برای صادرات غیر نفتی در این استان فراهم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: با توجه به موقعیت ویژه هرمزگان به ویژه گستردگی آن توسعه زیرساخت های صادرات غیر نفتی در سراسر استان برای کاهش ترافیک و سرعت بخشیدن به صادرات محصولات بیش از پیش ضروری است.

وی با اشاره به تلاش های استاندار هرمزگان برای افزایش مرز های رسمی استان برای رونق صادرات ، عنوان کرد: استاندار هرمزگان از زمان تصدی مسئولیت تاکنون تلاش های بسیاری برای افزایش مرزهای رسمی استان انجام داد و در این زمینه موفق به افزایش مرزهای رسمی با دریافت مجوز های لازم از مراجع ذیربط شدند.

حیدری خاطرنشان کرد: از ظرفیت مرز های جدیدی که با تلاش دکتر همتی استاندار هرمزگان برای استان تعریف گردیده است باید نهایت بهره را برای توسعه صادرات غیر نفتی برد و زیرساخت های لازم در مرز های جدید استان توسط دستگاه های ذیربط به ویژه سازمان بنادر و گمرک استان فراهم گردد.

وی افزود: در هر نقطه ساحلی استان که ظرفیت کار اقتصادی و صادرات غیر نفتی وجود دارد باید برای توسعه صادرات غیر نفتی زیرساخت های لازم ایجاد گردد و توسعه زیر ساخت ها متمرکز در مرکز استان نباشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت تحقق اهداف صادرات غیر نفتی استان، تصریح کرد: اتاق های بازرگانی و تعاون استان تلاش های مستمری را برای تحقق صادرات غیرنفتی با شناسایی بازار های هدف انجام دهند.

وی گفت: برای تحقق صادرات غیر نفتی نباید تنها به ظرفیت کشور های حوزه خلیج فارس متمرکز شد و از این بازار ها به عنوان بارانداز برای رسیدن به بازارهای بزرگتری برای افزایش صادارات بهره برد.

حیدری خاطرنشان کرد: فعالان اقتصادی هرمزگانی توانمندی تحقق صادرات غیر نفتی کشور و استان را دارند و این فعالان می توانند علاوه بر صدور محصولات تولیدی استان، محصولات تولید کنندگان سایر نقاط کشور و کشور های دیگر را به بازار های هدف صادر نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان بیان داشت: موضوع مهمی که در زمینه صادرات بسیار مهم است وجود یک ارتباط دائم بین تولیدکننده و صادرکننده می باشد و این مهم با شناسایی بازارهای هدف محقق می شود.


سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار 11مرداد 97، کدمطلب:4363806 ،www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین