سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۷۳۳۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۶
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: امور زنان و خانواده یک موضوع بین بخشی است و تمام دستگاه ها در این زمینه مسئولیت دارند.

شعارسال: معصومه ابتکار بعد از ظهر امروز در جلسه کار گروه تخصصی امور بانوان و خانواده آذربایجان‌شرقی اظهار دشات: با توجه به این که ۵۰ درصد از جمعیت کشور از خدمات این دستگاه استفاده می‌کنند بنابراین باید برنامه‌ریزی مناسبی در این زمینه انجام شود.

وی تصریح کرد: با تجربیاتی که در دنیا وجود دارد و فرهنگ و تعالیم متعالی موجود باید بتوانیم در حوزه‌های مختلف زنان و امور خانواده برنامه‌ریزی‌های خوبی داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان این که یکی از مهم‌ترین مباحث در دولت کارآمدی و توجه به موضوع عدالت است، گفت: موضوع عدالت اجتماعی به ویژه در این شرایط دشوار که تحریم‌های ظالمانه مجددا بر کشور تحمیل می‌شود انتظارات مردم از دولت رعایت عدالت و انصاف است تا مردم حداقل معیشت را داشته باشند.

وی اظهار کرد: وظیفه دولت با توجه به شرایط کنونی سنگین‌تر می‌شود که مشارکت مردم و جلب همکاری سازمان‌های مردم نهاد اهمیت بسیاری دارد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اهمیت حوزه عدالت در تکالیف قانون برنامه توسعه ششم و سیاست‌های ابلاغ شده از سوی ریاست جمهوری در برنامه‌ها تاکید کرد: براساس سیاست‌های ابلاغ شده ماده ۱۰۱ قانون که طور روشن و شفاف به عدالت جنسیتی اشاره دارد که خوشبختانه قانون اساسی ما مدیریت صحیح را لحاظ کرده است.

ابتکار اضافه کرد: عدالت جنسیتی، مبانی قرآنی و قانونی بسیاری دارد که در این زمینه ضرورت ایجاب می‌کند در تمام حوزه‌ها با یک نگاه متعادل به فراخور تکلیف و مسئولیت‌های قانونی که وجود دارد نسبت به وضعیت زنان برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان این که اگر کمبود و شکافی جنسیتی وجوددارد باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب فاصله‌ها را کاهش دهیم، گفت: بازماندگی از تحصیل دختران و یا ترک تحصیل ممکن است که برخی از نواحی اتفاق بیفتد و عمدتا در نواحی مرزی وجود دارد که این موضوع نیز نیازمند برنامه خاص است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: شاخص‌هایی را برای عدالت جنسیتی معرفی کردیم و در حال حاضر در برخی از دستگاه‌ها این موارد انجام می‌شود برای مثال دسترسی به ورزش و توجه و آموزش به مربیان شروع شده و خوشبختانه توجه به ورزش دختران در دستور کار قرار گرفته است.

ابتکار توجه به مسائل مختلف زنان و امور خانواده را ضروری دانست و افزود: بیماری‌های زنان و بهداشت باروری و جنسیتی نیازمند توجه خاص است.

وی با بیان این که برنامه‌ریزی باید از لحاظ تعادل جنسیتی حساس باشد، تصریح کرد: برای همه دستگاه‌ها برنامه‌ریزی می‌کنیم ولی شاید به دلایلی دسترسی‌ها برابر نبوده که در این زمینه تلاش کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به پیگیری دولت در موضوع زنان و امور خانواده گفت: ما نیاز به آموزش مهارت‌های زندگی داریم به طوری که اگر آموزش از سنین کم شروع می‌شد شاید تا حدودی معضلات و آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا می‌کرد.

ابتکار ادامه داد: در کنار مشکلات مختلف اجتماعی و اقتصادی یکی از مشکلات در امور خانواده اختلالات رابطه در خانواده‌ها است.

وی تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی جای بسیاری از این روابط در خانواده‌ها را می‌گیرد و نمی‌تواند جایگزین شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان این که در سطح ملی موضوع سرپرست خانوار بسیار مهم است، افزود: اخیرا یک تقسیم کار از سوی دولت برای اشتغال و معیشت مردم انجام شده که امیدواریم در این زمینه مسایل موجود حل شود.

ابتکار ادامه داد: طرح توان افزایی زنان نیز موضوع بسیار مهم است که خوشبختانه این طرح ملی در استان شروع شده که امیدواریم به منظور ارتقای سطح بانوان در جامعه اقدام‌های خوبی انجام شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: 16 مرداد 1397 ، کد خبر: 13970516001078 ، www.azarbaijan-sharghi.farsnews.com

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
0
0
واقا تو این حامعه اون طوری که شایسته خانما بهشون اهمیت داده نمیشه م.ق71
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین