سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۸۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
بنا بر اعلام مرکز آمار، استان مرکزی با میانگین 7.3 درصد، پایین‌ترین نرخ بیکاری کشور را امسال به خود اختصاص داده، اما نرخ بیکاری 15 درصدی خمین در این استان زنگ خطری است که باید برای آن چاره‌اندیشی شود.

شعار سال: «احمد طهرانی» فرماندار خمین با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان این شهرستان هیچ گونه مهارت شغلی ندارند در حالی که مدرک دانشگاهی دارند و کارفرمایان به علت بهره‌وری پایین در امور تخصصی از پذیرش و به‌کارگیری آنان خودداری می‌کنند، اظهار داشت: واحد خودرو‌سازی خمین تا نیمه اول امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد و برای تأمین نیروی انسانی به افراد متخصص و ماهر نیاز دارد. صنعت پتروشیمی این شهرستان نیز تا پایان امسال آغاز به کار می‌کند و به زنجیره‌ای از نیروی انسانی ماهر نیاز دارد که این مهم در دستور کار فنی و حرفه‌ای قرار گرفته است.

طهرانی عنوان کرد: تغییر رویه نظام آموزشی از «تئوری محوری» به «مهارت آموزی» نیازی جدی است و باید گام‌های اساسی در فرهنگ‌سازی و حوزه اجرا برداشته شود. دولت عزم خود را برای کاهش نرخ بیکاری جزم کرده و با بسته‌های تشویقی در حوزه صنعت و کشاورزی می‌کوشد تا توسعه این بخش‌ها را رقم بزند، اما موفقیت این راهبرد در گرو هدایت مؤثر و کارشناسی مهارت‌های شغلی است.

«مهدی محمدی» مدیر آموزش و پرورش خمین نیز در این خصوص اظهار داشت: درصد بیکاری دانش‌آموختگان بیکار هنرستان‌ها نسبت به شاخه‌های نظری کمتر است و از آنجا که نیروی انسانی عامل مؤثر در رونق تولید و ایجاد کارآفرینی و فراهم کردن فرصت‌های اشتغالزایی است، توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش امری ضروری محسوب می‌شود.

وی گفت: با اجرای طرح هدایت تحصیلی استقبال دانش‌آموزان برای نام‌نویسی و تحصیل در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش این شهرستان از 12 درصد به 30 درصد افزایش یافته است.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه ایران، تاریخ انتشار 20 مرداد 97، کد مطلب: 477741، www.iran-newspaper.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین