سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۸۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
قائم‌مقام میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان با تشریح گزارش عملکرد این اداره کل، اظهار کرد: میراث فرهنگی یکی از حوزه‌های پرتلاش و پرجاذبه است که می‌تواند گردشگران زیادی را جهت شناسایی و بازدید از آن به یک منطقه سوق دهد.
شعار سال: قائم‌مقام میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان با تشریح گزارش عملکرد این اداره کل، اظهار کرد: میراث فرهنگی یکی از حوزه‌های پرتلاش و پرجاذبه است که می‌تواند گردشگران زیادی را جهت شناسایی و بازدید از آن به یک منطقه سوق دهد.

محسن ضیایی در سفر به شهرستان پارسیان، این شهرستان را با آثار باستانی منحصربه‌فرد یکی از شهرهای قدیمی دانست و عنوان کرد: تل پرگو در پارسیان با قدمتی بیش از‌ ۵ ‌هزارساله گویای قدمت این شهر است و فرهنگ مداری و علاقه مردم گذشته پارسیان به فرهنگ را نشان می‌دهد.

وی در ادامه به گردشگری و اهمیت آن اشاره کرد و افزود: گردشگری یکی از پرجاذبه‌ترین قسمت‌های میراث فرهنگی است و چیزی که امروز برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد، جذب گردشگر داخلی و خارجی است و با توجه به موقعیت خاص هرمزگان از طریق راه هوایی، دریایی، ریلی و زمینی می‌توان جاذبه خوبی برای گردشگری استان فراهم آوریم.

قائم‌مقام فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان، با اشاره به جذب ۳میلیون نفر گردشگر داخلی در نوروز ۹۷، تصریح کرد: این تعداد گردشگر از بازه زمانی ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین است که عمده آن‌ها از شهرستان پارسیان واردشده و خدمات مناسبی نیز به آن‌ها ارائه‌ شده است.

ضیایی همچنین به جذب  ۱۰  هزار گردشگر خارجی در سال گذشته هرمزگان اشاره کرد و افزود: از طریق کشورهایی که رابطه دوستانه با ایران برقرار کرده‌اند و به‌خصوص کشورهای حوزه خلیج‌فارس می‌توان صنعت گردشگری منطقه را گسترش داد.

وی در ادامه به صنایع‌دستی هرمزگان اشاره کرد و گفت:  ۶۴ هزار نفر صنعتگر صنایع‌دستی در استان شناسایی‌شده که  ۲ ‌هزار نفر آن‌ها در شهرستان پارسیان هستند و صادرات ۲ ‌میلیون دلاری صنایع‌دستی را به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس داشته‌اند.

ضیایی به بسته‌های حمایتی از روستائیان اشاره و خاطرنشان کرد: به‌صورت جدی پیگیر اشتغال روستائیان در موضوعات صنایع‌دستی هستیم و وام‌های مناسب و تسهیلات خوب را در اختیار روستائیان قرار می‌دهیم تا شاهد رونق صنایع‌دستی در منطقه باشیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: 20 مرداد 1397، کدخبر: 97052010141 ، www.isna.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین