سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۴۹۷۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در سانحه هوایی یاسوج-تهران با توجه به برودت هوا و برف شدید باید نگاه بلندمدتی می‌داشتیم، به همین دلیل حلقه امنیتی اطراف کوه دنا ایجاد کردیم که مردم و خانواده‌ها رأسا اقدام به صعود نکنند.

شعار سال: منصور شیشه‌فروش در همایش ملی راهکارهای ارتقای فرهنگ HSE اظهار کرد: توسعه پایدار جنبه‌های مختلفی از جمله ایمنی و حفظ محیط زیست دارد و امروز در جهان مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: توسعه غیر پایدار موجب افزایش گازهای گلخانه و دمای کره زمین شده که این خود عامل بسیاری از بحران‌ها همچون خشکسالی است، سند «سندای» ژاپن در مارس 2015 به تصویب همه کشورها رسید؛ طبق این سند باید کشورها تا سال 2030 انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را کاهش دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به امضای «سندای» توسط ایران گفت: جمهوری اسلامی هم متعهد شده تا تاب‌آوری شهرها و صنایع را مقابل پدیده‌های طبیعی و غیرطبیعی را کاهش دهد که راهی جز مشارکت همگانی ندارد.

وی در تشریح سند «سندای» خاطرنشان کرد: در این سند آمده باید با بحران طبق شرایط مختص به خودش با آن برخورد کرد، هر چیزی را نمی‌توان بحران نامید، ارزیابی محدودیت‌ها و گرفتن کمک از سایر بخش‌ها و این که در یک زمان نمی‌توان چند حادثه را کنترل کرد، از دیگر موضوعاتی است که در سند «سندای» بر آن تاکید شده است.

شیشه‌فروش افزایش بلایای طبیعی و غیرطبیعی را نتیجه تغییراتی دانست که در سیستم طبیعی جهان ایجاد شده است و اذعان داشت: همه سیستم‌ها از یک نظم و تعادل برخوردار هستند، زمانی که انرژی از بیرون وارد شود این تعادل به هم می‌ریزد.

وی با بیان این که در اتفاقی عجیب آمار کشته‌ها در زلزله بم سه برابر مجروحین بود، تصریح کرد: زلزله بم منجر به بازنگری و تصویب قوانین در خصوص بلایای طبیعی انجام شد و یکی از آن‌ها تشکیل ستاد بحران در کشور بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان یادآور شد: امروزه به دلیل مشکلات بخش اقتصاد به مسائل ایمنی دقت لازم نمی‌شود اما ایمنی صنعتی به حفظ سرمایه و نیروی کار کمک می‌کند و در نهایت به نفع صاحبان سرمایه است.

شیشه‌فروش با ذکر چند مثالی در رابطه با مقابله با بحران‌ها اضافه کرد: در بحث بحران آب، نصب کاهنده، استفاده از پساب، روش‌های نوین آبیاری، چرخش آب در صنعت، ذخیره آب تا سه روز و ... از جمله اقداماتی بود که در ماه‌های اخیر برای مدیریت آب انجام شد.

وی متذکر شد: در سانحه هوایی یاسوج-تهران در ابتدای حادثه احساساتی که حاکم شده بود همه می‌خواستند که اجساد فوراً به پایین منتقل شود، اما با توجه به برودت هوا و برف شدید باید نگاه بلندمدتی می‌داشتیم، به همین دلیل حلقه امنیتی اطراف کوه ایجاد کردیم که مردم و خانواده‌ها راسا اقدام نکنند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان در پایان ابراز داشت: طی چند ماه عملیات جست‌وجو از کسانی برای صعود استفاده شد که گواهی‌ و تجهیزات لازم را داشتند که اگر غیر از این بود امکان افزایش تلفات حادثه بود.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از سایت ایرلاین پرس، تاریخ انتشار 26 مرداد 97، کد مطلب: 91294، www.airlinepress.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین