سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۵۱۱۷۸
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۳
فرماندار آبیک در نشست با خبرنگاران گفت: پس از هفته دولت طی نشستی با مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، موانع موجود در ساخت پروژه الحاقی بیمارستان شهدا بررسی و مشکلات رفع می‌شود.

شعارسال: شهرام احمدپور پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان قزوین و شهرستان آبیک در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان ضمن تشریح برنامه‌های هفته دولت، به سوالات خبرنگاران در حوزه‌های مختلف پاسخ داد.

فرماندار شهرستان آبیک در پاسخ به سوال خبرنگار هفته‌نامه حدیث قزوین درخصوص اهداف عمده و چشم‌انداز در این شهرستان گفت: زمانی این شهرستان را به دلیل وجود واحدهای دام و طیور و بخشی از محصولات کشاورزی به عنوان شهرستان کشاورزی می‌شناختند.

احمدپور افزود: در حال حاضر به دلیل استقرار دو شهرک صنعتی کاسپین یک و دو و استقرار صنایع پیشرفته، به روز، مدرن و نوین چشم‌انداز کلی شهرستان آبیک توأم با پتانسیل‌های کشاورزی و صنعتی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 315 واگذاری واحد در شهرک صنعتی کاسپین یک صورت گرفته که 160 واحد فعال بوده و 120 واحد در مرحله اجرای طرح قرار دارند.

این مسؤول اضافه کرد: در شهرک صنعتی کاسپین دو 95 واگذاری انجام شده و 27 واحد فعال است که با افتتاح سه واحد جدید در هفته دولت، تعداد واحدهای واگذار شده به 30 واحد می‌رسد که هفت طرح در این شهرک بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فرماندار شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: بزرگترین تولیدکننده کمپوست در خاورمیانه در شرکت رامند مجار شهرستان آبیک فعال است و این شهرستان تولیدکننده پنج درصد تخم‌مرغ کشور، دارای دو واحد مرغ مادر و پتانسیل‌های مختلف در عرصه کشاورزی، دامی و قارچ است.

احمدپور فعال کردن واحدهای غیر راکد، تسریع در واحدهای در مرحله ساخت، به‌روزرسانی واحدهای تولیدی مستهلک و فرسوده و بازگرداندن آنها به ظرفیت گذشته را از اهداف در دستور کار خود ذکر و بیان کرد: با افتتاح فاز نخست شرکت کاغذ الموت تا دو ماه آینده 150 نفر به کار گرفته می‌شوند و پس از گذشت زمان و فعال شدن دیگر فازها، تعداد نیروهای این شرکت به 700 نفر می‌رسد که دغدغه بیکاری با جذب نیرو در این شرکت کاهش می‌یابد.

وی سهمیه شهرستان آبیک در اجرای آبیاری نوین را سه هزار و 500 هکتار دانست و افزود: از اوایل انقلاب تا دو سال گذشته پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آبیک به سیستم آبیاری نوین مجهز شده بود.

این مسؤول ادامه داد: از سه هزار و 500 هکتار سهمیه تخصیصی اجرای آبیاری نوین در شهرستان آبیک که 230 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته، یک هزار و 76 هکتار از اراضی طرح آبیاری تحت فشار در این شهرستان اجرا شده است.

*بررسی موانع ساخت پروژه الحاقی بیمارستان شهدا

فرماندار شهرستان آبیک  مبنی بر علت تاخیر در کلنگ‌زنی پروژه الحاقی بیمارستان شهدای این شهرستان توضیح داد: از سوی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، فرمانداری آبیک و فرد خیر تعهداتی منعقد شده که سهم خیر 35 میلیارد ریال است و عنوان کرده تا زمانی که وزارت بهداشت اعتبار تخصیص یافته را پرداخت نکند نسبت به آورده و سهم خود اقدام نمی‌کند.

احمدپور افزود: در گذشته اختلاف‌هایی در زمینه احداث پروژه الحاقی بیمارستان شهدا بین فرد خیر و دانشگاه علوم پزشکی قزوین وجود داشت که پس از هفته دولت طی نشستی با مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، موانع موجود در این بیمارستان رفع و مشکلات حل و فصل می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر در حوزه بهداشت و درمان بحرانی وجود ندارد و طبق اذعان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک، تا دو سال آینده اتفاقات خوبی در حوزه درمان و بهداشت این شهرستان رقم می‌خورد.

احمدپور با اشاره به اینکه از چهار موسسه در استان قزوین موسسات غیاث‌الدین جمشید کاشانی و البرز شهرستان آبیک به دانشگاه تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: ساختمان‌های این دو دانشگاه آماده است و مشکل آب این دو دانشگاه رفع شده است که با حل و فصل زیرساخت‌های ارتباطی، برای مهر ماه سال جاری برای جذب دانشجو مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی مطرح کرد: 13 واحد دانشگاهی مقرر شده در شهرک دانشگاهی مستقر شود که اگر در خصوص ساخت واحدهای دانشگاهی اقدام صورت نگیرد و تمایلی برای ساخت وجود نداشته باشد، زمین‌ها به شهرک صنعتی برای توسعه واگذار می‌شود.

*پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب راکد است

فرماندار شهرستان آبیک در پاسخ به سوال خبرنگار مهر قزوین درباره وضعیت فاضلاب بیان کرد: اجرای تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آبیک نیمه تمام مانده و به دلیل مسائلی با پیمانکار، این پروژه در حال حاضر راکد است که طی جلسه‌ای با مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان قزوین و نمایندگان مجلس استان، مشکلات این پروژه که به روش بیوتی در حال اجرا بوده، بررسی و رفع می‌شود.

این مسؤول وجود دشت در جنوب شهرستان آبیک را به عنوان کانون ریزگردها عنوان کرد و افزود: با توجه به لم‌یزرع بودن و بی‌آبی این دشت، پتانسیل برای انرژی خورشیدی قابل توجه باشد.

فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: پروژه‌های نیمه تمام در حوزه صنعت وجود دارد که به دلیل مشکلات مالی و سرمایه در گردش، نسبت به گذشته به کندی در حال اجرا است؛ در حالی که دهیاری‌ها و شهرداری‌ها هم به دلیل ارزش‌افزوده با مشکل مالی مواجه هستند.

*رفع اختلاف ارضی نظرآباد و آبیک

احمدپور اضافه کرد: اختلاف ارضی بین شهرستان نظرآباد استان البرز و شهرستان آبیک وجود دارد که با مطالعه بیشتر در این مقوله ورود می‌یابیم و با مساعدت استانداران البرز و قزوین و مسؤولان ارشد استان نسبت به رفع این اختلاف گام برداشته می‌شود.

وی در خصوص احداث شانه خاکی در مسیر مدرسه جدیدالاحداث شهر خاکعلی خاطرنشان کرد: با توجه به تامین مصالح برای ساخت این شانه خاکی به همت بخشدار خاکعلی توسط یکی از معادن و بررسی موضوع از سوی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، نسبت به احداث این پروژه اقدام لازم صورت می‌گیرد.

این مسؤول بیان کرد: فاصله مدرسه جدید 13 کلاسه تا شهر خاکعلی 600 تا 700 متر است و جاده بوئین‌زهرا-خاکعلی بوده که محل تردد خودروهای سنگین است و دانش‌آموزان با خطر مواجه می‌شوند که با احداث شانه خاکی تا پیش از بازگشایی مدارس، مشکل تردد دانش‌آموزان رفع می‌شود.

فرماندار شهرستان آبیک افزود: برای ورودی و خروجی شهر آبیک که دروازه ورودی به استان قزوین از سمت پایتخت است، با شهرداری و شورای شهر جلسه برگزار شده تا تدبیری در این زمینه و شاهراه اصلی مسافران از پایتخت به شمال، شمال‌غرب و شرق کشور اندیشیده شود.

احمدپور یادآور شد: با آورده 49 درصدی یک سرمایه‌گذار عراقی و 51 درصدی طرف ایرانی، یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین یک احداث می‌شود که کلنگ آن هم در هفته دولت به زمین زده می‌شود.


سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس قزوین، تاریخ انتشار 1 شهریور 97، کدمطلب: 13970601000496،www.qazvin.farsnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین