سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۵۳۲۰۸
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه متاسفانه تاکنون ۹ نفر از حجاج امسال کشورمان به دیار حق شتافته‌اند، گفت: حدود ۲۴ هزار نفر از زائران ایرانی به کشور بازگشته‌اند و روند بازگشت ها تا ۲۴ شهریور ادامه دارد.
بازگشت ۲۴ هزار نفر از حجاج به کشورشعارسال: حمید محمدی درباره خروج زایران از مکه مکرمه به سمت مدینه منوره و فرودگاه‌های جده و مدینه گفت: خروج تدریجی زائران از مکه به سوی مدینه و ایران ادامه دارد و از چهارم شهریور ماه تا پایان شنبه دهم شهریور ماه 24 هزار نفر در قالب 89 پرواز از جده و مدینه عازم ایران شده‌اند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: خروجی زایران از مکه به سمت مدینه نیز طی این مدت در حال انجام است که حدود 13 هزار 500 نفر در حال حاضر در مدینه بسر می‌برند؛ در حال حاضر جمعا 62 هزار نفر از حجاج در سرزمین وحی حضور دارند که روند اعزام‌ها به ایران و مدینه منوره در روزهای آتی ادامه دارد و تا پایان امشب تعداد حجاج در مکه حدود 51 هزار نفر خواهد بود؛ روند اعزام‌های زایران مدینه بعد همچنان ادامه دارد.

محمدی تصریح کرد: نیمی از پروازها توسط هواپیمایی ایران و نیمی دیگر توسط هواپیمایی سعودی انجام می‌گیرد و خوشبختانه مشکل خاصی در بازگشت زایران وجود ندارد و برنامه‌ها به‌صورت روان در حال انجام است.

رییس سازمان حج و زیارت درباره وضعیت سلامت زایران کشورمان اظهار کرد: خوشبختانه تمهیدات درمان برای زایرانی که دچار بیماری شوند تا روز آخر حضور زایران ادامه می‌یابد و مشکل خاصی تاکنون ایجاد نشده است.

محمدی تصریح کرد: متاسفانه تاکنون 9 نفر به دیار حق شتافته‌اند که با توجه به وضعیت درمان و تعداد فوتی‌ها‌، روند کاهش نسبت به سنوات قبل داریم.

پرواز زائران از طریق فرودگاه جده به ایران از چهارم شهریور ماه همچنین پرواز خروج زائران از مدینه به کشورمان ازیک روز بعد ( پنجم شهریور) آغاز شده است.

گفتنی است امسال بیش از 86 هزار نفر از زائران کشورمان از 19 ایستگاه پروازی عازم سرزمین وحی شدند؛ نخستین گروه حجاج کشورمان روز 27 تیر ماه وارد مدینه منوره شدند و پرواز‌های برگشت زائران تا 24 شهریور ماه ادامه دارد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی تابناک ، تاریخ انتشار: 11 شهریور 1397 ، کدخبر: 830206 ، www.tabnak.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین