سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۵۴۴۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
سرپرست مدیریت بحران استانداری قزوین درخصوص ۹۴ واحد تولیدی با ریسک خطرپذیری بالا و تانکرهای سوختی هشدار داد.

شعار سال: قدرت‌الله مهدی‌خانی در شورای مدیریت بحران استان قزوین که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد ضمن اشاره به تعداد واحدهای تولیدی در استان و همچنین مطالعه ریسک بالای خطرپذیری آنها اظهار داشت: 59 واحد صنعتی و تولیدی در استان قزوین با ریسک متوسط و 94 واحد تولیدی نیز از میان 402 واحد مطالعه شده با ریسک بالای خطرپذیری احصا شده است.

وی افزود: همچنین 249 واحد تولیدی و صنعتی دیگر نیز در استان قزوین با ریسک پایین خطرپذیری احصا و مطالعه شده که لازم است دستگاه‌های امدادی و همچنین خدمات‌رسان هوشیاری لازم را در خصوص این واحدها داشته باشند.

این مسئول با اشاره به وجود تانکرها و تریلرهای حامل مواد شیمیایی و سوختی در جاده‌های استان عنوان کرد: تردد تعداد زیادی تانکر و تریلر مواد سوختی و شیمیایی در محورهای استان قزوین می‌تواند با یک حادثه کوچک فاجعه‌ای بزرگ را رقم بزند به همین دلیل باید هوشیاری لازم و همچنین ریسک بالای خطرپذیری آن ها را مد نظر قرار داد.

سرپرست مدیریت بحران استان قزوین ضمن اشاره با آموزش‌هایی که در دو سال گذشته در این حوزه در استان قزوین انجام شده تصریح کرد: آموزش‌های حمل و نقل مواد خطرناک، آموزش‌های مقابله با مواد شیمیایی و سوختی خطرپذیر و همچنین نحوه حمل و نقل مواد سوختی برای کارکنان و رانندگان تانکرهای حامل مواد سوختی و همچنین دارندگان صنایع برگزار شده است.

وی ادامه داد: در این دوره‌های تخصصی سعی داشته‌ایم تا اهمیت ریسک خطر پذیری و همچنین آتش سوزی را برای مدیران واحدهای تولیدی تبیین کنیم که در این راستا چهار مانور عملیات آتش‌سوزی نیز در استان برگزار شده که سه مانور دیگر نیز در دستور کار داریم تا برگزار شود.

مهدی‌خانی ضمن اشاره به حوادثی که طی سال جاری در استان به وقوع پیوسته یادآور شد: ضمن بازدیدهای دوره‌ای که با دستگاه‌های امدادرسان انجام شده سعی داریم تا احتمال ریسک پذیری واحدهای تولیدی و صنعتی قزوین را کاهش دهیم که در این راستا با چالش‌هایی از جمله فرسودگی تجهیزات، تاسیسات نامرغوب و قیمت پایین، رعایت نکردن انبارداری مواد شیمیایی و همچنین تعدیل نیروی تخصصی و ارائه نکردن اطلاعات جامع روبرو هستیم.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار 14 شهریور 97، کد مطلب: 13970614001066، www.farsnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین