سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۵۵۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۶
در آیین اختتامیه شانزدهمین اجلاس اتحادیه شهر‌های تاریخی جهان که ۱۶ تا ۱۸ شهریور امسال در بورسای ترکیه برگزار شد، شهردار شیراز با کسب آرای مجمع عمومی اتحادیه شهر‌های تاریخی به عنوان عضو هیئت مدیره این اتحادیه انتخاب شد.

شعارسال: به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، شهردار شیراز گفت: شیراز، شهری با داشته‌های ارزشمند تاریخی، فرهنگی، هنری و علمی است و حضور آن در مجامع بین‌المللی، فرصتی برای معرفی بهتر شیراز به تمام جهان است.

حیدر اسکندرپور گفت: مهم‌ترین هدف این اتحادیه حفظ میراث فرهنگی شهر‌های تاریخی و تقویت فرهنگ بومی و آیین و رسوم آن‌ها همچنین آگاه‌سازی در زمینه چگونگی حفظ هویت تاریخی شهرهاست.

شهردار شیراز بیان کرد: اتحادیه شهر‌های تاریخی فرصتی را فراهم می‌کند که شهر‌ها بتوانند مستقل از دولت‌ها و روابط رسمی آنها، با نگاه دیپلماسی شهری روابط خود را در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری ادامه داده و تحکیم بخشند.

اسکندرپور افزود: پیشنهاد شهرداری شیراز مبنی بر مداخله حکومت‌های محلی برای حفظ فرهنگ، آداب و رسوم شهر‌های تاریخی در مقابل سلطه فرهنگ واحد جهانی، مورد استقبال شرکت کنندگان این اجلاس واقع شد که در این راستا با اعلام آمادگی شهردار کیوتو، با توجه به تجربه موفق این شهر در حفظ فرهنگ بومی خود، دو شهر شیراز و کیوتو دانش و تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند.

براساس این گزارش، اتحادیه شهر‌های تاریخی در سال 1987 در شهر کیوتو ژاپن بنیان‌گذاری شده که دبیرخانه آن هم در همان شهر قرار دارد و در حال حاضر 116 شهر از بیش از 60 کشور جهان عضو این اتحادیه هستند و شیراز هم از سال 1393 به عضویت این اتحادیه درآمده است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 18شهریور1397 ، کدخبر: 1824463: www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین