سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۵۷۱۵۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۳
استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند. خدابخش با تاکید بر اینکه باید افراد در معرض آسیب مصرف مواد مخدر را شناسایی کنیم، ابراز داشت: اثربخشی حوزه پیشگیری باید مورد توجه قرار گیرد و باید دست به دست هم دهیم و عواملی که در کاهش تقاضا موثر هستند را به میدان بیاوریم و افراد در معرض آسیب را مصون‌سازی کنیم.

شعارسال: استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

مجید خدابخش در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، از عملکرد پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قدردانی کرد و با اشاره به اینکه اغلب اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر بی سروصدا و بدون تبلیغ است، اظهار داشت: اگر فرض کنیم بیش از یک تن مواد مخدر کشف شده وارد جامعه می‌شد، آن وقت نمی‌توان تصور کرد که چه آثاری می‌توانست در استان داشته باشد.

وی با تقدیر از عملکرد شهرداری در همکاری برای تامین نیازهای مرکز نگهداری و درمان معتادان ماده 16 تبریز، افزود: علی‌رغم گرانی ملزومات مورد نیاز این مرکز، شهرداری همکاری‌های خوبی داشته است.

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه سازی و مصون سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

وی با بیان اینکه علی رغم این همه کشفیات و اعدام قاچاقچیان مواد مخدر که اعلام عمومی نمی‌شود، باز هم تقاضا برای مصرف وجود دارد و این نشان می‌دهد باید از رویکرد جدیدی برای مقابله استفاده کنیم، تصریح کرد: حوزه اجتماعی و فرهنگی و تولید محتوا در فضای مجازی از اهمیت ویژه ای در این حوزه برخوردار است.

خدابخش با تاکید بر اینکه باید افراد در معرض آسیب مصرف مواد مخدر را شناسایی کنیم، ابراز داشت: اثربخشی حوزه پیشگیری باید مورد توجه قرار گیرد و باید دست به دست هم دهیم و عواملی که در کاهش تقاضا موثر هستند را به میدان بیاوریم و افراد در معرض آسیب را مصون‌سازی کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی نیز بر لزوم راه اندازی مرکز نگهداری بانوان معتاد در تبریز تاکید کرد و گفت: پس از تعیین محل استقرار این مرکز از سوی بهزیستی، اعتبارات آن برای ساخت مرکز نگهداری بانوان معتاد تخصیص می‌یابد.

بهروز مهدوی با اشاره به اینکه امسال بیش از 58 هزار نفر به مراکز درمان سرپایی معتادان معرفی شده است، اظهار داشت: امسال در مرکز نگهداری، درمان و آموزش اشتغال ماده 16 تبریز هم 1300 نفر تاکنون پذیرش و ترخیص شده اند.

وی با اشاره به دستگیری 7800 نفر معتاد در نیمه نخست سال جاری، افزود: بیش از 5 هزار نفر از دستگیر شدگان معتاد به مصرف تریاک بودند و مصرف کنندگان شیشه و مواد ترکیبی به ترتیب بیشترین مصرف کننده را در بین دستگیر شدگان دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی، با بیان اینکه 3800 شهید در کشور در راه مبارزه با مواد مخدر داده ایم ولی تهدیدها همچنان ادامه دارد گفت: همسایگی با افغانستان هم مشکل جدی برای مرزهای ایران ایجاد کرده است که باید در برابر این تهدیدات تدابیر لازم تقویت شود.

وی در ادامه، از ضرورت تکمیل پلیس راه پیامبر اعظم در آزاد راه تبریز-زنجان خبر داد و اضافه کرد: این آزادراه که گلوگاه تردد خودروها به سمت شمالغرب کشور است، باید این ایستگاه برای مقابله با مواد مخدر سریعا راه اندازی شود ولی سازمان مدیریت و برنامه ریزی هنوز اعتبار آن را تخصیص نداده است.

مهدوی بر لزوم راه اندازی مرکز نگهداری بانوان معتاد در تبریز تاکید کرد و خاطر نشان کرد: باید بهزیستی استان پس از تعیین محل استقرار این مرکز، اعتبارات آن برای ساخت مرکز نگهداری بانوان معتاد تخصیص یابد.

وی ادامه داد: شهرداری تبریز هم در تامین جیره غذایی مرکز ماده 16 و آسفالت مسیر دسترسی به این مرکز همکاری خوبی داشته است.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری برنا ، تاریخ انتشار: 27 شهریور 1397 ، کدخبر:754570 ، www.borna.news

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
0
0
اگه این آموزشها انجام بشه که نشونه مسئولیت پذیری و با فکری مسئولین شهر در برابر این نوع خانوارهای شهرشونه.
م.ا75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
0
0
فقط با اموزش خانواده حل نمیشه مسئولین همباید تلاش کنن قاچاق مواد مخدر باید کم بشه وقتی به راحتی همه جا در دسترسه امار اعتیاد هم بالاتر میره م.ق71
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین