پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۵۷۳۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: مقدمات بهره‌برداری و راه‌اندازی نخستین مدرسه اوتیسم در تهران فراهم شده و برای امسال انجام می‌شود. مرکزی برای این امر دیده‌شده و دانش‌آموزان محصل در مدارس دیگر هم برای رفتن به این مدرسه شناسایی شده‌اند.

شعار سال: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه برای راه‌اندازی حداقل یک مرکز اوتیسم در هر استان هدف‌گذاری کرده‌ایم گفت: مقدمات بهره‌برداری و راه‌اندازی نخستین مدرسه اوتیسم در تهران فراهم شده است. مجید قدمی درباره مدارس اوتیسم و برنامه آموزش و پرورش برای راه‌اندازی و توسعه این مدارس در سطح کشور اظهار کرد: مقدمات بهره‌برداری و راه‌اندازی نخستین مدرسه اوتیسم در تهران فراهم شده و برای امسال انجام می‌شود. مرکزی برای این امر دیده‌شده و دانش‌آموزان محصل در مدارس دیگر هم برای رفتن به این مدرسه شناسایی شده‌اند.

وی افزود: در هر استان حداقل باید یک مرکز ویژه برای اوتیسمی‌ها داشته باشیم. کلاس‌های درسی در مدارس استثنایی برای دانش‌آموزان اوتیسم دایر است و نزدیک به ۱۰۰نفر از کودکان اوتیسم هم در کنار دانش‌آموزان عادی تحصیل می‌کنند. رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه حدود دو هزار دانش‌آموز اوتیسم در مدارس استثنایی داریم، گفت: برای راه‌اندازی حداقل یک مرکز اوتیسم در هر استان هدفگذاری کرده‌ایم. قدمی به حضور ۱۵۰ هزار دانش‌آموز با نیازهای ویژه در کشور اشاره کرد و گفت: از این تعداد حدود ۷۵ هزار دانش‌آموز در مدارس استثنایی مشغول به تحصیل هستند و مابقی در قالب طرح تلفیقی به سمت مدارس دولتی هدایت می‌شوند و در کنار دانش‌آموزان عادی تحصیل می‌کنند. وی با تاکید بر اینکه رویکرد عادی‌سازی را به‌طور ویژه مدنظر داریم و دنبال می‌کنیم گفت: سیاست ما این است که تا حد ممکن دانش‌آموزان دارای معلولیت‌های جسمی، حرکتی، کم‌بینایی و کم شنوایی و مانند آن در مدارس عادی در کنار دانش‌آموزان دیگر درس بخوانند و تحت فضای گلخانه‌ای نباشند تا بتوانند برای ورود به جامعه در آینده آمادگی کسب کنند. رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه اگر دانش‌آموزی دارای اختلال و ویژگی خاصی باشد که امکان حضورش در مدارس عادی فراهم نباشد به سمت مدارس استثنایی هدایت می‌شود عنوان کرد: تمام تلاش خود را برای شناسایی و مداخله به موقع پس از طرح سنجش به‌کار می‌گیریم.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه همشهری، تاریخ انتشار 27 شهریور 97، کد مطلب: 31054، www.newspaper.hamshahri.org


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین