سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۰۱۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
سال‌هاست که در بازار کار ایران سرویس‌ها و خدمات مختلفی فعال هستند؛ از روزنامه‌های نیازمندی گرفته تا وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها. اما امروز برای اولین بار یک تیم استارتاپی سرویس جدیدی برای کمک به کارجویان جوان رونمایی کرد که می‌تواند مسیر روشنی برای ورود فارغ‌التحصیلان به بازار کار باشد.بنابراین گزارش نیمی از آگهی‌ها مربوط به مشاغل عمومی هستند که نیاز به تخصص ویژه‌ای ندارند مانند کارگر ساده و یا پیک ۳۰ درصد بازار کار مربوط به مشاغل تخصصی است که نیاز به سابقه کاری بیشتر از ۵ سال دارند و ۲۰ درصد از این بازار مناسب فارغ‌التحصیلان و کارجویانی است که سابقه کاری ندارند.

شعار سال: بنابر اعلام کارجوپلاس در سرویس جدیدی که برای کمک به کارجویان جوان توسط شبکه اجتماعی کارجو پلاس پشتیبانی و رونمایی شده، کارجویان می‌توانند مهارت‌های خود را در بین پر تقاضاترین مهارت‌های مورد نیاز بازار کار جست‌وجو کنند و گزارشی درباره تعداد درخواست برای مهارت و حدود درآمدیشان را دریافت کنند. همچنین با توجه به تقاضای کارفرمایان مهارت‌هایی که باعث افزایش درآمد کارجویان می‌شود به آنها پیشنهاد می‌شود. به این ترتیب کارجویان آشنایی بیشتری با نیاز بازار کار خواهند داشت و می‌توانند با توجه به توانمندی‌ها و استعدادهایشان شغل مناسبی را انتخاب کنند.

اطلاعات این گزارش با داده کاوی حدود ۵۰ هزار آگهی استخدام آنلاین و آفلاین سراسر ایران در ماه جمع‌آوری می‌شود.

بنابراین گزارش نیمی از آگهی‌ها مربوط به مشاغل عمومی هستند که نیاز به تخصص ویژه‌ای ندارند مانند کارگر ساده و یا پیک ۳۰ درصد بازار کار مربوط به مشاغل تخصصی است که نیاز به سابقه کاری بیشتر از ۵ سال دارند و ۲۰ درصد از این بازار مناسب فارغ‌التحصیلان و کارجویانی است که سابقه کاری ندارند.

بنابر گزارش مهر ماه حقوق پیشنهادی کارفرمایان برای کارجویان تحصیلکرده و کم‌سابقه دارای بیشترین تعداد برای مبلغ ۲ میلیون تومان در ماه است و ۳۰ درصد آگهی‌های بازار کار ایران درآمد بالاتر از ۴ میلیون تومان را پیشنهاد می‌دهند. پردرآمدترین مهارت‌ها در ارتباط با فروش و بازاریابی هستند و بعد از آن مهارت‌های کامپیوتر و برنامه‌نویسی و در جایگاه سوم مهارت‌های مالی و حسابداری قرار دارند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت دارایان تاریخ انتشار 9مهر 97، کدمطلب: 18534، www.daraian.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین