سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۱۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳
رئیس پلیس پایتخت از همکاری پلیس اینترپل برای دستگیری متهم اصلی پرونده سکه‌های ثامن و همچنین برخورد قاطع پلیس با سایت‌های قیمت‌گذاری ارز در کشور خبر داد.

شعار سال: سردار حسین رحیمی صبح دیروز در جمع خبرنگاران گفت: متهم اصلی پرونده سکه ثامن در یکی از استان‌های غربی کشور از حدود یک سال پیش کارش را شروع کرده و سپس به تهران آمد و دو باب مغازه را در یکی از نقاط تهران خریداری کرده بود. این فرد سایتی را طراحی کرده و از سه هزار نفر به بهانه خرید و فروش سکه و طلا کلاهبرداری کرده است. ارزش مبالغ کلاهبرداری شده بالغ بر 300 میلیارد تومان بوده است. در حال حاضر حدود 100 میلیارد از اموال این فرد توقیف شده است؛ وی قبل از تشکیل پرونده در پلیس آگاهی و در اختیار قرار گرفتن پرونده توسط پلیس از مرز هوایی فرودگاه امام خارج شده البته هماهنگی‌های لازم با اینترپل انجام شده، ردزنی‌های کامل صورت گرفته و آخرین نقطه اقامت این شخص نیز مشخص شده است و تلاش بر این است که با هماهنگی اینترپل وی را بازداشت کنیم.

برخورد با سایت‌های قیمت‌گذار ارز
فرمانده پلیس پایتخت درباره سایت‌های قیمت‌گذاری ارز نیز گفت: 15 سایت که شبانه و بدون هیچ ضابطه‌ای قیمت‌های دروغین ارز را اعلام می‌کردند، شناسایی شده‌اند؛ با هماهنگی دستگاه قضایی کار برخورد با این سایت‌ها انجام شده و تأکید می‌کنیم افرادی که در بازار اقدام به دلالی می‌کنند، معاملات کاغذی دارند، تحت کنترل و نظارت پلیس هستند و با هماهنگی دستگاه قضایی و بانک مرکزی برخورد قاطعی با این افراد صورت می‌گیرد. برخی از مدیران این سایت‌ها احضار شده و برخی نیز در حال احضار هستند، رفتار این گونه افراد در حباب دروغینی که ایجاد می‌شود، بسیار تأثیرگذار است.

دستگیری طلافروش کلاهبردار
سردار رحیمی تصریح کرد: پلیس پایتخت در عملیاتی گسترده موفق شد یک مرد طلافروش را که از 4000 نفر کلاهبرداری کرده بود دستگیر کند. این متهم از حدود 18 سال قبل در منطقه شرق تهران طلافروشی شادی را دایر کرده و اقدام به گرفتن پول از چهار هزار نفر کرده بود.
وی در قبال پول ماهانه حداقل 30 درصد به این افراد سود می‌داد؛ این فرد ناگهان متواری شد. اما در شیراز توسط مأموران پلیس آگاهی دستگیر و تمامی اموال وی توسط مقام قضایی توقیف شد.
تا به این لحظه حدود 800 نفر از مالباخته‌ها به پلیس آگاهی مراجعه کرده‌اند که از سایر افراد مال‌باخته در رابطه با طلافروشی شادی می‌خواهیم که به پلیس آگاهی مراجعه کرده و پرونده تشکیل دهند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه ایران، تاریخ انتشار 11 مهر97، شماره: 484211


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین