سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۱۵۳۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
استفاده از وسیله هوایی بدون سرنشین (UAV) و همگرایی آن با نسل پنجم مخابرات سیار، به عنوان ایجاد زیرساختی جایگزین شبکه مخابراتی کشور در مواقع بحران به بررسی گذاشته شد.

شعارسال: کارگاه استفاده از پلتفرم های ارتفاع بالا و پایین و وسیله هوایی بدون سرنشین (UAV) در نسل آینده مخابرات سیار، به مناسبت هفته جهانی فضا، در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

این نوع از پلتفرم ها در حال حاضر به صورت گسترده در زمان بحران های طبیعی جهت ایجاد یک زیر ساخت جایگزین مخابراتی استفاده می شود. با توجه به تنوع این سامانه ها از نظر قابلیت های پروازی، حرکتی و محموله مخابراتی قابل حمل، استفاده از این سامانه ها با چالش های گسترده ای روبرو است.

درابتدای این کارگاه، انواع این سامانه ها و قابلیت های آن بررسی شد. سپس شرکت های سازنده سامانه های پلتفرم ارتفاع پایین ([۱]LAP) و پلتفرم ارتفاع بالا ([۲]HAP) معرفی و پروژه های در حال انجام در کشورهای مختلف بررسی شد.

همچنین کاربردهای اخیر این سامانه ها در شهرهای هوشمند و سرویس های اینترنت اشیا مورد بررسی قرار گرفت و به صورت خاص استفاده از وسیله هوایی بدون سرنشین ([۳]UAV) و همگرایی آن در آینده نزدیک با نسل پنجم مخابرات سیار عنوان شد.

در انتها رویکرد جدید شرکتهای استارتاپ در استفاده از این پلتفرم ها و ارائه سرویس های جدید در جهان در راستای ارائه خدمات محیط زیست، نقشه برداری سه بعدی، مدیریت اجرای پروژه های بزرگ و مدیریت ترافیک نیز به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 16مهر1397 ، کدخبر: 4424567: www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین