سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۱۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
کارکنان دفاتر سهام عدالت سراسر کشور با ارسال نامه‌ای به سرپرست وزارت اقتصاد خواستار رسیدگی به وضعیت خود و بررسی رفتار سازمان خصوصی‌سازی درباره نحوه اجرای مصوبه هیأت وزیران شدند.

شعارسال:کارکنان دفاتر سهام عدالت سراسر کشور با ارسال نامه‌ای به سرپرست وزارت اقتصاد خواستار رسیدگی به وضعیت خود و بررسی رفتار سازمان خصوصی‌سازی درباره نحوه اجرای مصوبه هیأت وزیران شدند.

 از روز شنبه ۱۴ مهر کارکنان دفاتر سهام عدالت سراسر کشور در مقابل وزارت اقتصاد تجمع اعتراضی برگزار کرده و تاکنون هم ادامه دارد.

درباره این موضوع با یکی از این معترضین مقابل وزارت اقتصاد در میدان امام‌خمینی(ره) گفتگوی تلفنی داشتمتا ببینم علت این اعتراض برای چیست و تاکنون چه اقداماتی برای احیای حق خود کرده‌اند و آیا مسئولین به درخواست این افراد گوش‌داده و اقدامی برای برطرف کردن مشکلات کارکنان دفاتر سهام عدالت سراسر کشور انجام داده‌اند یا خیر؟

احمد امینی‌خواه یکی از کارکنان دفتر سهام عدالت خرم‌آباد در پاسخ به اینکه علت برگزاری این تجمع در مقابل وزارت اقتصاد چیست؟ گفت: ما کارکنان سهام عدالت کشور از تاریخ ۱ فروردین ۹۴ تا امروز به مدت ۴۳ ماه، حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده‌ایم.

بازرس اتحادیه کشوری سهام عدالت در پاسخ به این سؤال که چرا حقوق و دستمزدهای شما را نداده‌اند؟ توضیح داد: بر‌اساس مصوبه‌هیأت وزیران در تاریخ ۷شهریور ۹۶ قرار شده است که ۲۵ میلیارد تومان برای پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دفاتر سهام عدالت سراسر کشور تزریق شود. این در حالی است که سازمان خصوصی‌سازی برخلاف این مصوبه اقدام می‌کند؛ سازمان خصوصی‌سازی روالی را برای پرداخت تعریف می‌کند که حق کارکنان سهام عدالت در آن ضایع می‌شود؛ در این مصوبه برای هر شرکت قید تعداد نفرات ذکر نشده؛ یعنی در آن از کل کارکنان سهام عدالت نام برده است. ولی سازمان خصوصی‌سازی یک نامه صادر کرده است که ما از هر شرکت حداکثر به دو نفر حقوق می‌دهیم؛ یعنی اگر شرکتی چهاریا پنج نفر کارکنان داشته باشد، سازمان به دو نفر بیشتر حقوق نمی‌دهد؛ مورد دوم هم سازمان خصوصی‌سازی برای هر نفر مبلغ حقوق را به ازای هرماه ۹۹۲ هزار تومان در‌نظر گرفته است كه این‌هم خلاف مصوبه است.

این کارمند شرکت سهام عدالت درباره اینکه مبلغ ۹۹۲ هزار تومان چرا خلاف مصوبه است؟ به نظر شما باید چه مبلغی در نظر بگیرند؟ تصریح کرد: ما ۴۳ ماه طلب داریم اما بر‌اساس مصوبه هیأت وزیران آن ۳۶ ماهش را در‌نظر می‌گیرند و برای هرماه ۹۹۲‌هزار تومان، یعنی برای ۳۶ ماه، ۳۵ میلیون تومان و خرده‌ای می‌دهند. یعنی این مبلغ ماهی یک‌‌میلیون تومان هم نیست.

امینی‌خواه در پاسخ به این سؤال که کارکنان دفاتر سهام عدالت سراسر کشور چند نفر هستند؟ یادآور شد: ما در سراسر ایران و در ۳۵۲ شهرستان دفتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت داریم، بیش از هزار نفر در ۳۵۲ تعاونی عدالت شهرستانی در شهرستان‌های مختلف کشور مشغول به کار هستند.

این معترض درباره اینکه چرا دولت از سال ۹۴ به شما حقوق نداده است؟ آیا ردیف بودجه مشخصی نداشته‌اید؟ توضیح داد: دلیل خاصی به ما نگفته‌اند. تا سال ۹۱ از سود ناخالص سرمایه‌پذیرها که واریز خزانه می‌شد، هزینه‌های ما توسط شرکت کارگزاری سهام عدالت پرداخت می‌شد. از سال ۹۱ به بعد که شرکت کارگزاری سهام عدالت منحل شد و بعدازآن هم اختیارات افتاد دست سازمان خصوصی‌سازی، از آن موقع ما هم بیچاره شدیم.

وی درباره اینکه موضع سازمان خصوصی‌سازی در این مورد چیست و آیا اصلاً شما را به‌عنوان یک کارمند می‌پذیرد؟ افزود: ما جایگاه قانونی‌مان را داریم، آن‌ها دارند شیطنت می‌کنند چون یک بخش‌هایی از سهام عدالت منافعی برای دولتی‌ها دارد که نمی‌خواهند آن منافع را از دست بدهند.

بازرس اتحادیه کشوری سهام عدالت درباره اینکه تجمع کارکنان سهام عدالت از چه زمانی و به ‌چه‌ صورت و در کجا برقرارشده است؟ تشریح کرد: ما از روز شنبه ۱۴ مهر تجمع مقابل وزارت اقتصاد را شروع کرده و اين تجمع به‌صورت ۲۴ ساعته به همراه زن و فرزند تاکنون ادامه دارد.

این معترض در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کنید این اقدام شما نتیجه‌ای هم داشته باشد؟ مسئولین تا الان به این موضوع چه پاسخ و واکنشی نشان داده‌اند؟ توضیح داد: فعلاً یک نامه برای سرپرست وزارت داده‌ایم، ایشان هم ارجاع داده‌اند به رئیس سازمان خصوصی‌سازی، نمی‌دانیم نتیجه بدهد یا نه.

وی درباره اینکه فکر می‌کنید پاسخشان و نتیجه نهایی این اقدام شما چه باشد؟ توضیح داد: قابل پیش‌بینی نیست ولی تخلفاتشان در اجرای مصوبه محرز است.


 


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آنا، تاریخ انتشار18مهر 97، کد خبر: 316854، www.ana.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین