سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۴۶۴۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: پسماند و شیرابه زباله ها مهمترین تهدیدات زیست محیطی استان هستند.

شعار سال: قربانعلی محمدپور امروز در جلسه شورای پدافند غیرعامل و قرارگاه زیستی که در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، گفت: یازده تهدید زیستی در پنج سال اخیر در گیلان شناسایی شده است که پسماند بدترین وضعیت را دارد.

وی افزود: شیرابه پسماندها، ورود فاضلاب‌ها به منابع آبی نیز از دیگر تهدیدات زیست محیطی گیلان محسوب می شوند.

محمدپور رشد سنبل آبی در اکو سیستم‌های ارزشمند را مشکلی جدی برای استان عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون ۴۰۰هکتار اراضی تالابی در محاصره این گیاه مزاحم مورد پایش قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه۱۵ سال طول می کشد تا این گیاه به طور کامل از استان حذف شود، تصریح کرد: هر جا که سنبل آبی ورود کند بعد از گذشت شش ماه نیم متر تراز آبی محدوده خود را کاهش می دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: بیماری هاری و شیوع طاعون نشخوار کنندگان در استان، بیماری بلاست شمشادها از دیگر،تهدیدات زیستی گیلان محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه مصرف زیاد آب در بخش کشاورزی از دیگر تهدیدات زیست محیطی است خاطرنشان کرد: ۹۰در صد آب در حوزه کشاورزی مصرف می شود.امسال اگر چه کاهش یافت اما کافی نیست،باید تدبیر انجام شود تا درصد مصرف بیشتر کاهش یابد.

محمدپور آتش سوزی تالاب را یکی دیگر از تهدیدات زیستی در گیلان عنوان کرد و افزود:در پنج سال اخیر بیش از ۱۲مورد آتش سوزی در تالاب های استان رخ داده است. ضمن اینکه تغییرکاربری اراضی نیز از تهدیدات مهم استان محسوب می شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت نبض خبر، تاریخ 29 مهر 97، کد مطلب: www.nabzkhabar.ir



اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین