سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۵۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
یک روانشناس گفت: قرار دادن گوشی تلفن همراه خود در دسترس افراد خانواده بهترین راه اعتماد سازی است.

شعار سال: دکتر سعید عزیزی در همایش فرهنگی با عنوان "فضای مجازی بایدها و نبایدها" که در آموزشکده سما واحد ساوه برگزار شد، مدیریت فضای مجازی را در استحکام خانواده مورد تاکید قرار داد و افزود: نباید در محیط خانواده به گونه‌ای رفتار کرد که موجب تضعیف اعتماد شود و از هرگونه رفتار شائبه برانگیز باید پرهیز کرد.

وی گفت: امروزه ارتباطات در فضای مجازی اگر کنترل و مدیریت نشود قطعا آسیب‌های بسیاری را به همراه خواهد داشت و مهمترین آسیب‌ها از بین رفتن اعتماد در بین خانواده به دلیل پنهان کاری در فضای مجازی است.

عزیزی در ادامه به تفاوت های ذاتی دختر و پسر اشاره کرد و گفت: انسان ها از لحاظ شخصیت دارای دو بعد درون‌گرا و برون‌گرا هستند که هر کدام ویژگی‌های شخصیتی خود را دارند و شناخت این ویژگی‌ها در روابط اجتماعی افراد بسیار موثر است.

وی احساسی بودن دخترها و منطقی بودن پسرها را نمونه‌ای از ویژگی های شخصیتی افراد جامعه دانست و گفت: بیشترین آسیب زنان در دنیای مجازی از طریق نوشتاری و صوتی و مردان از طریق بصری است.

کارشناس صدا و سیما در ادامه به روابط دختر و پسر اشاره کرد و گفت: ارتباط مجازی دختر و پسر باعث بسیاری از مشکلات روانی از قبیل پرخاشگری و افسردگی در بین جوانان می‌شود .

وی ازدواج منطقی و اصولی را بهترین راهکار جهت جلوگیری از بحران‌های عاطفی و روانی در بین جوانان ذکر کرد و بالا بردن سواد رسانه‌ای را از دیگر عوامل موثر در مدیریت فضای مجازی دانست و گفت: شناخت دنیای مجازی و حفاظت از اطلاعات شخصی باعث امنیت روانی افراد می‌شود.

این همایش به منظور بالا بردن سطح آگاهی دانشجویان پیرامون دنیای مجازی در سالن اجتماعات آموزشکده سما برگزار شد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار 3 آبان 97، کد مطلب: 97080301500، www.isna.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین