سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۵۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵
هم قوه قضائیه و هم سازمان اطلاعات سپاه مسئولیت داشتند درباره این موضوع به‌موقع ورود کنند. بالاخره بعد از گذشت چند ماه از طرح موضوع در رسانه‌ها و افکار عمومی و حتی فضای بین‌المللی، علیه دولت و علیه ملت ایران تشویش ایجاد شد، اطلاعات سپاه الان ورود کرده و نامه رسمی را به کمیسیون امنیت ملی نوشتند که این مطلب از اساس کذب بوده. اما قاعدتا باید این موضوع را به مراجع ذی‌ربط و مسئول در رسیدگی ارجاع می‌دادند.
شعارسال: اطلاعات سپاه هم ادعای مجتبی ذوالنور، نماینده قم در مجلس که موضوع اعطای دوهزارو ۵۰۰ گرین‌کارت به مقامات ایرانی را مطرح کرده بود، تکذیب کرد؛ این یعنی تأیید صحبت‌های محمدجواد ظریف بعد از تقریبا چهار ماه در قالب یک نامه محرمانه و رسمی به کمیسیون امنیت ملی که به علی لاریجانی هم رونوشت آن رفته است.

علیرضا رحیمی، نماینده تهران و از اعضای هیئت رئیسه و کمیسیون امنیت ملی در توییتر خود خبر داده که «پس از تکذیب توسط دکتر ظریف، سازمان اطلاعات سپاه نیز طی نامه رسمی به مجلس، ادعای واگذاری دوهزارو ۵۰۰ گرین‌کارت به مقامات ایرانی در جریان مذاکرات برجام را (که توسط یک نماینده مجلس مطرح شده بود) تکذیب کرد. با مهر محرمانه روی نامه رسمی، به جای معرفی مرتکب به دادگاه عملا از او حفاظت کرده اند». چهار ماه پیش، به تاریخ تیرماه سال جاری، مجتبی ذوالنور، نماینده قم در مجلس و جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه، در جلسه‌ای که با جواد ظریف در کمیسیون امنیت برگزار شد... اعلام کرد که در طول مذاکرات برجام دوهزارو ۵۰۰ گرین‌کارت به مقامات ایرانی اعطا شده است. این خبر از چشم ترامپ هم دور نماند و در توییتی نوشت که دولت اوباما به دوهزارو ۵۰۰ ایرانی شهروندی آمریکا داده است. ظریف، اما این خبر را تکذیب و اعلام کرد: بنده که مذاکرات را انجام دادم این خبر را تکذیب می‌کنم. از پایه دروغ است. هیچ‌گاه این‌گونه مباحث (حتی درخواست مشروعی مثل لغو محدودیت تحرک دیپلمات‌های ایرانی در سازمان ملل متحد) در مذاکرات یا حواشی آن یا به هر نحو دیگری مطرح نشده است. موضوع، اما با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد. چهره‌های همسو با ذوالنور، در تأیید او موضع گرفتند. حالا، اما علیرضا رحیمی شرح بیشتری از آن جلسه بیان می‌کند و می‌گوید که اطلاعات سپاه یا قوه قضائیه باید زودتر به موضوع ورود می‌کردند. او در عین حال از اینکه نامه با قید محرمانه به کمیسیون آمده گلایه کرده و می‌گوید علی لاریجانی هم وقتی دید نامه محرمانه است، تعجب کرد و گفت: وقتی موضوع در سطح ملی طرح شده، پاسخ آن هم باید به صورت ملی می‌آمد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری فردا ، تاریخ انتشار: 5 آبان 1397 ، کدخبر: 886901 ، www.fardanews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین