سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۵۸۹۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
استاندار اصفهان گفت: باید از تصمیمات لحظه ای پرهیز شود و دولت جرات داشته باشد که با یک تصمیم اساسی و اصلی در آزادسازی نرخ ها در همه زمینه ها اقدام کند و تبعات آن را به هر نحوی جبران نماید.

شعارسال: محسن مهرعلیزاده در جلسه شورای برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ضمن تسلیت ایام اربعین اباعبدالله الحسین(ع) ، اظهار امیدواری کرد که با تغییرات ایجاد شده در بخش اقتصادی دولت، مشکلات این بخش مرتفع شود و دولت بتواند با شجاعت در تصمیم گیری و ابتکار عمل مسائل را حل نماید.

وی با اشاره به لزوم مبارزه با قاچاق بنزین و فراورده های نفتی اظهار کرد: با توجه به بالارفتن قیمت ارز و قیمت پایین بنزین در ایران میزان قاچاق افزایش یافته است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: باید ایجاد جایگاه های سوخت CNG توسط دستگاه ها بررسی شود چرا که هرچه مصرف بنزین و گازوئیل کاهش یابد از میزان قاچاق کاسته می شود.

مهرعلیزاده با بیان اینکه افزایش آمار مصرف بنزین در استان اصفهان باعث شده است که نشانه های قاچاق فراورده های نفتی احساس شود، افزود: علی رغم اینکه حل این مشکل باید در سطوح ملی مورد بررسی قرار گیرد ولی لازم است که مسئولین مربوطه در استان پیشنهادات و راهکارهای لازم را در سطح ملی ارائه نمایند.

وی با اشاره به مصرف روزانه ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در کشور گفت: حداقل ۱۰ میلیون لیتر بنزین در روز قاچاق می شود.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه باید با تدابیری سهمیه های مصرف بنزین مشخص شود، تصریح کرد: باید از تصمیمات لحظه ای پرهیز شود و دولت جرات داشته باشد که با یک تصمیم اساسی و اصلی در آزادسازی نرخ ها در همه زمینه ها اقدام کند و تبعات آن را به هر نحوی جبران نماید.

مهرعلیزاده در ادامه به آیین نامه اجرایی شناسه های کالا و رهگیری کالا موضوع ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و افزود: اجرای این دستورالعمل یکی از کارهای اساسی است و باید با حضور وزیر جدید پیگیری های لازم در راستای اجرای این قانون صورت گیرد.

گفتنی است در این جلسه اعلام شد که از ابتدای سال تا کنون ۱۸۳۴ پرونده قاچاق تشکیل شده و ۲۰۴۱ پرونده نیز مختومه اعلام شده است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: 7آبان1397 ، کدخبر: 770165: www.borna.news


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین