سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۶۰۲۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
شور غیر قابل وصفی شیعیان و دوستداران حضرت ابا عبدالله(ع) را در بر می گیرد. راز و رمز این همه دلدادگی و تکاپو برای زیارت کردن سید الشهداء(ع) در روز اربعین چیست؟ این کشش و میل درونی فراتر از یک سفارش معمولی از سوی بزرگان دینی است که سفارشات بزرگان بر بسیاری از اعمال مستحب و حتی واجب بسیار است اما داستان اربعین و زیارت امام حسین(ع) در روز بیستم صفر حساب دیگری دارد
شعار سال : با فرا رسیدن اربعین حسینی، شور غیر قابل وصفی شیعیان و دوستداران حضرت ابا عبدالله(ع) را در بر می گیرد. راز و رمز این همه دلدادگی و تکاپو برای زیارت کردن سید الشهداء(ع) در روز اربعین چیست؟ این کشش و میل درونی فراتر از یک سفارش معمولی از سوی بزرگان دینی است که سفارشات بزرگان بر بسیاری از اعمال مستحب و حتی واجب بسیار است اما داستان اربعین و زیارت امام حسین(ع) در روز بیستم صفر حساب دیگری دارد. چرا در میان زیارات مخصوصی که برای امام حسین(ع) وارد شده است زیارت اربعین جایگاه ویژه ای دارد. درباره اربعین سوالات دیگری نیز مطرح است: این که چرا بزرگان دینی به زیارت اربعین این قدر توصیه کرده اند؟ نقش اربعین در تداوم قیام عاشورا چیست؟
در قرآن توصیه شده است که مؤمنان ایام الله را یادآور شوند تا این روزهای بزرگ الهی فراموش نشود. اربعین در تداوم واقعه کربلا است؛ از این رو برای پاس داشتن روز عاشورا که از اعظم ایام الله است، در روز اربعین عاشقان حسینی با حرکت امام حسین(ع) تجدید عهد می کنند و این تجدید عهد را در بهترین وجه خود یعنی رفتن به زیارت کربلا ابراز می نمایند.
از این روست که در روایت امام حسن عسکری(ع)، زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین را از علائم مؤمن دانسته اند.


چند اشتباه عجیب در مورد اربعین وجود دارد:

- اربعین یک فرصت توریستی نیست که کشوری بخواهد از آن کسب درآمد مادی بکند.

- مراسم اربعین مراسم خدمت است و نه تجارت مادی

- فایده واقعی اربعین، پاک شدن از گناهان، تقویت ایمان، افزایش عشق به اهل البیت و فراهم سازی بهشت برای خود و هموطنان خود است.

- مراسم اربعین خنثی کننده دسیسه دشمنان، خنثی کننده توطئه به انحراف کشیدن جوانان پاک در آنتالیاها و تایلندها و ماهواره های شیطانی است.

- مراسم اربعین رویارویی تفکر انقلابی با ایبرالیسم دنیاپرست غربزده و غارتگر است.

- لیبرالها نه فقط به اربعین نمی روند، بلکه در صدد سنگ اندازی جلوی آن هستند. در حالت خوشبینانه و ساده اندیشانه، آن را با یک سفر توریستی برابر می کنند!

- هرمقدار اربعین باشکوهتر، ناامیدی زالوهای اختلاسگر بیشتر

- اربعین کارخانه آدم سازی، حمام روح، دوری از شیاطین است

- اربعین مراسم شادی، فرح و لذت عمیق عشق اهل البیت است. گمشدگان خوشگذران ، کجا می توانند این انبساط روحی شعف انگیز را درک کنند. هیهات

یک ملت چقدر باید هزینه کند که اینچنین فایده داشته باشد؟

شعار سال، بااندکی اضافات و تلخیص برگرفته از کانال های تلگرام
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین