سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۷۳۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
فعالیت همزمان سیاسون در عرصه سیاست و اقتصاد یکی از آفت های جدی در عرصه سیاسی ایران است. محمد نبی حبیبی هم چنان به عنوان رئیس هیات مدیره در سیمان هگمتان مشغول به کار است و رئیس هیئت مدیره شرکت کاوه پارس نیز یحیی آل اسحاق است.شعار سال : محمد نبی حبیبی پیرمرد 73 ساله موتلفه هم چنان به عنوان رئیس هیات مدیره در سیمان هگمتان مشغول به کار است و گویی قضد ندارد جا را برای جوانان و میان سالان خالی کند. حبیبی از سوی سیمان تهران به عنوان نماینده در سیمان هگمتان انتخاب شده است.


در این گزارش نگاهی داریم به شرکت سیمان تهران تا شاید قدری دلیل انتخاب نبی حبیبی برای ما شفاف تر شود.

اعضای حزب موتلفه اسلامی در شرکت‌های سیمان چه می‌کنند؟

شرکت سیمان تهران چندین سهام دار دارد که البته سهام دار عمده آن که 50 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد شرکت گسترش صنايع معدني کاوه پارس است. سهامدار عمده بعدی این شرکت نیز شركت گروه مالي بانك مسكن است که تنها 10 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد.

اما بخش جالب تر ماجرا، اعضای هیات مدیره شرکت کاوه پارس است. رئیس هیئت مدیره این شرکت یحیی آل اسحاق پیرمرد 69 ساله ای است که او هم روابط وثیقی با حزب موتلفه اسلامی دارد. او اسفند 91 و برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نیز به عنوان کاندیدای موتلفه انتخاب شده بود.

اعضای حزب موتلفه اسلامی در شرکت‌های سیمان چه می‌کنند؟

همه این ها در حالی است که در طی روزها و هفته های اخیر برخی از اعضا و رسانه حزب موتلفه تاکید زیادی بر لزوم جوان گرایی داشته اند و حتی تیتر یک نشریه شما حزب موتلفه اختصاص به لزوم جوان گرایی دارد.

اعضای حزب موتلفه اسلامی در شرکت‌های سیمان چه می‌کنند؟

فعالیت همزمان سیاسون در عرصه سیاست و اقتصاد یکی از آفت های جدی در عرصه سیاسی ایران است. این مساله می تواند خطر رانت خواری و حضور پول های کثیف در سیاست را افزایش دهد. به نظر می رسد زمان آن رسیده که با نظارت ها و قوانین شفاف برای همیشه این اختلاط سیاست و اقتصاد حتی اگر قرار نیست قطع شود، کاملا شفاف شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات،برگرفته از فردا نیوز،تاریخ انتشار :15 آبان 97 ، کد خبر:890322، www.fardanews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین