سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۷۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
یکی فرصت های خوب حوزه شیلات هرمزگان در جهت اشتغالزایی، تکثیر و پرورش ماهیان تزئینی (آکواریومی) با توجه به ظرفیت های موجود در این استان است.

شعارسال: رییس اداره توسعه ماهیان دریایی شیلات هرمزگان گفت:هم اکنون دراین استان شش مرکز تولید ماهیان زینتی آب شور و شیرین وجود دارد که ظرف یکسال گذشته افزون بر 700هزار قطعه بچه ماهی در این مراکز تولید شده است.

عبدالرسول دریایی اعلام کرد از این شش مرکز سه مرکز در قالب آب شور و سه مرکز در قالب آب شیرین در حال فعالیت است و ماهیان زینتی از هرمزگان به سراسر کشور به ویژه استان های فارس، تهران و اصفهان ارسال می شود.

دریایی بیان داشت: مراکز آب شور هرمزگان در سالهای اخیر موفق به تولید انواع ماهیان زینتی دریایی و انواع دلقک ماهیان شده اند که این موفقیت ها خودکفایی استان در این حوزه را در پی داشته است.

وی تاکید کرد: حمایت های دولت و شیلات ایران در ممنوع کردن ورود ماهیان زینتی که در داخل کشور تولید می شود گامی مهم برای توسعه بازار و حمایت از تولیدات داخلی هرمزگان است.

رییس اداره توسعه ماهیان دریایی شیلات هرمزگان گفت: با افزایش توسعه این مراکز و حمایت شیلات از سرمایه گذاران این صنعت،آینده خوبی برای این صنعت متصور هستیم.

دریایی یاد آور شد: تکثیر و پرورش ماهیان تزئینی فرصتی مناسب،مطمئن و زود بازده برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان شیلات و علاقه مندان این صنعت است.

استان هرمزگان در جنوب ایران از جمله استان های مهم و راهبردی در حوزه شیلات است که ظرفیت های ویژه ای در جهت توسعه اقتصادی و اشتغالزایی داشته و همواره طرح های این بخش از جمله پرورش ماهی در قفس و توسعه مزارع پرورش میگو مورد توجه ویژه قرار دارد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت پارس نیوز، تاریخ انتشار: 15آبان1397 ، کدخبر: 558425: www.parsnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین