سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۷۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴
بررسی عملکرد بازار ثانویه ارزی نشان می‌دهد طی یک روز میزان خرید ارز حاصل از صادرات توسط واردکنندگان با افت ۶۱ میلیون یورویی مواجه شده است.ارز مورد نیاز کالا‌های وارداتی گروه ۲ و ۳ نیز از طریق ارز حاصل از صادرات که در اختیار صرافان قرار میگیرد تامین می‌گردد. تا کنون حدود ۴.۷ میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما تزریق شده و ۴.۱ میلیارد یورو نیز در اختیار واردکنندگان قرار گرفته است.

شعار سال: بازار ثانویه ارزی از نیمه مرداد ماه سال جاری در شکل جدید خود آغاز به کار کرده است و بر این اساس کلیه صادرکنندگان باید ۹۰ درصد ارز حاصل از صادرات را خود را به کشور بازگرداند.

ارز مورد نیاز کالا‌های وارداتی گروه ۲ و ۳ نیز از طریق ارز حاصل از صادرات که در اختیار صرافان قرار میگیرد تامین می‌گردد. تا کنون حدود ۴.۷ میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما تزریق شده و ۴.۱ میلیارد یورو نیز در اختیار واردکنندگان قرار گرفته است.

اما بر اساس گزارش عملکرد سامانه نیما، در روز ۹ آبان ماه حدود ۳۶ میلیون یورو ارز حاصل از صادرات از واردکنندگان خریداری شده است که این میزان نسبت به فروش ارز صادراتی در روز قبل با افت ۶۱ میلیون یورویی مواجه شده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان تاریخ انتشار 11 آبان 97، کدمطلب: 6718162، www.yjc.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین