سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۷۸۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی برداشت «به» از سطح باغات استان اصفهان گفت: کاهش برداشت محصول «به» در سال ۹۷ به دلیل خشکسالی و همچنین شرایط نامناسب آب و هوایی در زمان گرده افشانی و تلقیح گل‌ها بوده است.

شعار سال: به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، احمدرضا رئیس زاده درباره برداشت محصول «به» در سطح استان اصفهان اظهار داشت: برداشت «به» که از نیمه مهر ماه در مناطق معتدل استان آغاز شده تا اواخر آبان ماه ادامه دارد.

وی افزود: پیش بینی می‌شود میزان برداشت محصول «به» در سال 97 به دلیل خشکسالی و همچنین شرایط نامناسب آب و هوایی در زمان گرده افشانی و تلقیح گل‌ها در برخی مناطق استان به 14400 تن برسد که نسبت به تولید سال گذشته 40 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: سطح باغات «به» استان 2328 هکتار است که از این میزان 306 هکتار آن به مرحله باردهی نرسیده است.

وی بیان کرد: عمده باغات «به» استان در شهرستان‌های نظنز، فلاورجان، کاشان، تیران و کرون، شهرضا، اردستان، شاهین شهر و گلپایگان واقع شده است، رقم عمده «به» اصفهان از ارقام مرغوب و تجاری و بازار پسند محسوب می‌گردد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ 17 آبان 97، کد مطلب: 1871259: www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین