سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
استاندار اردبیل با تاکید برلزوم توسعه محورهای مواصلاتی جنوب استان اردبیل تاکید کرد که با تکمیل طرح‌های در دست اجرا خلخال و مناطق جنوبی استان از بن‌بست ارتباطی خارج می‌شوند.

شعار سال: اکبر بهنام جو بعد از ظهر پنجشنبه در جریان بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان خلخال با اشاره به نصب روزشمار افتتاح جاده کلور درام در جنوب این استان افزود: این مسیر که خلخال را به منجیل در گیلان متصل خواهد کرد تا دو سال آینده افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه این روزشمار نشان می دهد که مسیر گردشگری و بسیار زیبای خلخال کلور درام - طارم - منجیل تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسد، یادآور شد: علاوه بر این طرح کمربندی خلخال، جاده خلخال - اسالم، جاده پونل - جاده شال - ماجولان به سمت ماسوله نیز در این شهرستان انجام می شود.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه اجرا و تکمیل این پروژه ها به خروج منطقه جنوبی استان از بن بست منتج خواهد شد، بیان داشت: همه راه هایی که به استان منتهی می شود دارای گردنه و تونل هستند و مسافران در فصل زمستان با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند در حالی که مسیر جاده کلور- درام بدون گردنه پر پیچ و خم و بدون تونل بوده و مشکل برف گیری و مسدود شدن در زمستان را نخواهد داشت.

بازگشایی مسیرهای جدید بین دو استان اردبیل و گیلان

وی تصریح کرد: همچنین این مسیر جزو مسیرهای گردشگری بوده و به لحاظ قرار گرفتن در کنار رودخانه در فصول مختلف سال جذابیت خاص داشته و برای مسافران تازگی خواهد داشت.

بهنام جو از تکمیل ۲۸ کیلومتر این جاده در سال آینده خبر داد و ادامه داد: پیمانکار این قطعه تلاش مضاعف می کند تا زیرسازی ۲۸ کیلومتر از سه راه جعفرآباد تا روستای درفت تکمیل و عملیات اسفالت ریزی انجام شود.

به گفته وی در این مسیر پنج دستگاه پل پیش بینی شده بود که سه مورد تکمیل شده و دو مورد دیگر نیز به سرعت در حال احداث است.

اتصال ماسوله به خلخال با تکمیل مسیر شال - ماسوله

استاندار اردبیل با اشاره به سایر طرح های راهسازی در جنوب استان اردبیل متذکر شد: ۳۵ کیلومتر جاده شال - ماسوله نیز در حوزه استحفاظی اردبیل قرار دارد که تاکنون ۲۸ کیلومتر آن آسفالت و هفت کیلومتر زیرسازی شده و انتظار داریم اوایل سال آینده سهم استان در اجرای این طرح تکمیل شود.

وی با بیان اینکه ۱۶ کیلومتر این مسیر نیز توسط راه و شهرسازی استان گیلان ساخته می شود، تاکید کرد که با تکمیل و بهره برداری از این مسیر دو شهر گردشگری ماسوله در گیلان به شهرستان خلخال در استان اردبیل متصل خواهد شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ 17 آبان 97، کد مطلب: 4453031: www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین