سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۶۸۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، گفت: یکی از اولویت هایی که در کارگروه رایانش زیستی پیگیری می شود تحقق ایجاد شبکه تعاملاتی و اطلاعاتی بین مراکز زیست فناوری کشور است.

شعارسال: مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در خصوص ضرورت تشکیل کارگروه رایانش زیستی در ستاد، بیان کرد: با توجه به اهمیت رایانش زیستی در حوزه های پزشکی، ژنتیک، کشاورزی و محیط زیست، این کارگروه در ستاد توسعه زیست فناوری تشکیل شد.

وی افزود: این کارگروه با هدف «ایجاد شبکه تعاملاتی و اطلاعاتی بین مراکز زیست فناوری کشور»، «ایجاد شبکه الکترونیکی بیوانفورماتیک کشور»، «توسعه و پیاده سازی پایگاه اطلاعاتی معنایی ژنتیکی کشور در قالب شرکتهای دانش بنیان» و «ایجاد پایگاه بومی Gene Ontology و پایگاه اطلاعاتی ژنومیک مفهومی» تشکیل شده است.

به گفته قانعی، همکاری و تعامل با انجمن های رایانش زیستی و زیست فناوری خارجی و مراکز تحقیقاتی داخلی و خارجی در حوزه مربوطه، به منظور استفاده از تجارب محققین داخلی و خارجی و انجام پروژه های مشترک بین المللی از دیگر اهداف این کارگروه است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تاریخ انتشار: 19آبان1397 ، کدخبر: 39389: www.isti.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین