سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۷۰۵۵۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
رهبر معظم انقلاب در بیاناتی به برخی راهکارهای کسب وحدت اسلامی اشاره کردند.وحدت از نگاه رهبر انقلاب نه وحدت در اصول و عقاید بلکه وحدت در مقابل دشمن مشترک اسلام است. متأسفانه عمده کسانی که مخالف نظریه وحدت هستند، به این مسأله توجه نکردند که در اوج مخالفان جریان وهابیت و شیعیان لندن‌نشین هستند

شعارسال:رهبر معظم انقلاب در بیاناتی به برخی راهکارهای کسب وحدت اسلامی اشاره کردند.

فاصله بین 12 ربیع‌الاول (سالروز ولادت رسول اکرم(ص) به رویات اهل سنت) تا 22 ربیع‌الاول از سوی امام خمینی(ره) هفته وحدت نامگذاری شد. انتخاب این عنوان از سوی امام(ره) در شرایطی که دشمنان به دنبال اختلافات مذهبی بودند، نقطه عطفی برای ایجاد اتحاد و همبستگی بین مسلمانان شد؛ هرچند دشمنان از این طریق ضربات مهلکی بر پیکره اسلام وارد آوردند، اما مسأله وحدت ثمرات خود را در طول سالیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نشان داده تا جایی که می‌توان اذعان کرد بخش عمده‌ای از عامل اقتدار ایران در منطقه رویکرد وحدت‌گرا و تقریب مذاهبی آن بوده است.

رهبر معظم انقلاب نیز پس از امام راحل این سیاست را پیش گرفتند و به مناسبت‌های مختلف امت اسلام را از هرگونه عمل تفرقه‌آمیز و وحدت‌شکن منع کردند. وحدت از نگاه رهبر انقلاب نه وحدت در اصول و عقاید بلکه وحدت در مقابل دشمن مشترک اسلام است. متأسفانه عمده کسانی که مخالف نظریه وحدت هستند، به این مسأله توجه نکردند که در اوج مخالفان جریان وهابیت و شیعیان لندن‌نشین هستند.

بیانات رهبر معظم انقلاب درباره لزوم وحدت مسلمانان و هشدار ایشان نسبت به برنامه دشمن برای سوءاستفاده از اختلافات مذهبی را در فایل صوتی زیر گوش دهید.

در بخش‌هایی از این بیانات آمده است : «امروز، هم در بین اهل سنّت، هم در بین شیعه، دست هایی در کار است برای اینکه اینها را از هم جدا کند؛ همه‌ی این دست ها هم اگر جستجو کردید، می‌رسد به مراکز جاسوسی و اطّلاعاتی دشمنان اسلام؛ نه دشمنان ایران، نه دشمنان شیعه فقط؛ دشمنان اسلام ... اگر ما با هم باشیم، کشورهای اسلامی، ملّت های مسلمان - سنّی و شیعه و فِرَق مختلف تسنّن و تشیّع - با یکدیگر دل هایشان صاف باشد، نسبت به یکدیگر سوءظن نداشته باشند، سوءنیّت نداشته باشند، به یکدیگر اهانت نکنند، ببینید در دنیا چه اتّفاقی خواهد افتاد؛ چه عزّتی برای اسلام درست خواهد شد! وحدت؛ وحدت.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار29آبان 97، کدخبر: 1880168،www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین