سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۷۳۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
تعلل ستاد تنظیم بازار در تعیین تکلیف قیمت لبنیات موجب شده تا برخی شرکت‌های لبنی از این وضعیت سوء استفاده کرده و به دلخواه محصولات خود را قیمت گذاری کنند.
شعار سال: تعلل ستاد تنظیم بازار در تعیین تکلیف قیمت لبنیات موجب شده تا برخی شرکت‌های لبنی از این وضعیت سوء استفاده کرده و به دلخواه محصولات خود را قیمت گذاری کنند.
                                                      
بازار لبنیات مدت‌ها است که دچار آشفتگی شده و هر روز نیز دامنه این آشفتگی بیشتر می‌شود.

از ابتدای سال قیمت محصولات لبنی از سوی شرکت تولیدی بار‌ها بدون مجوز افزایش یافت این در حالی است که یک بار نیز در مردادماه گذشته قیمت لبنیات به صورت رسمی گران شد، اما این افزایش قیمت نتوانست رضایت شرکت‌های لبنی را جلب کند و پس از مدتی دوباره افزایش قیمت خودسرانه را در پیش گرفتند.

رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی پیش‌تر در گفتگو با خبرگزاری میزان درباره چرایی افزایش خودسرانه قیمت‌ها گفته بود: زمانی که بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان در هر کیلوگرم شیر و مواد بسته بندی تغییرات وجود دارد، هیچ کارخانه‌ای سود آنچنانی ندارند که بتوانند این موضوع را تحمل کند بنابراین وارد زیان‌دهی می‌شوند.

وی تصریح کرده بود: برای جلوگیری از ضررو زیان و ترازنامه منفی بلافاصله ما مسئله را منعکس می‌کنیم، اما زمانی که روند تصمیم گیری کند و طولانی می‌شود، کارخانجات نمی‌توانند چند ماه دچار ضرر و زیان شوند بنابراین یک ماه صبر می‌کنند و اگر جوابی نگیرند به ناچار افزایش قیمت می‌دهند.

تعلل ستاد تنظیم بازار و مدت زمان زیادی که این ستاد صرف تصمیم گیری و تعیین تکلیف قیمت‌ها می‌کند موجب شده تا برخی شرکت‌های لبنی به دلخواه قیمت‌ها را تغییر دهند و شاهد تغییرات زیاد و حتی روزانه محصولات لبنی باشیم.

از طرفی سازمان حمایت نیز به عنوان متولی نظارت بر بازار هیچ گونه عکس العملی نسبت به تخلفات مکرر ندارد.

در حالی که قیمت‌های محصولات لبنی که در سایت ۱۲۴ که مربوط به قیمت کالا‌ها ثبت شده به هیچ عنوان در سطح بازار وجود خارجی ندارند و محصولات با قیمت‌های بسیار بالاتر به فروش می‌رسند و این سازمان عملا کارایی ندارد و دست اندرکاران این سازمان نیز از هرگونه پاسخگویی طفره می‌روند.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری میزان، تاریخ انتشار: 11 آذر 1397، کدخبر: 472245 ، www.mizanonline.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین