سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۷۳۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
وزیر کشور معتقد است که انتخاب شهردار تهران در موعد قانونی انجام شد و تأخیری صورت نگرفته است.

شعار سال: عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور پیش از ظهر پنجشنبه، در مراسم تحویل حکم شهردار تهران که در محل وزارت کشور برگزار شد، در سخنانی، گفت: با فراز و فرودهایی که در انتخابات معمولا وجود دارد، الحمدلله با حمایت و انتخاب شورای شهر تهران طی فرآیند قانونی، شهردار تهران انتخاب شد.

وی افزود: تهران ام‌القرای جهان اسلام است، ما به عنوان مسلمان و جمهوری اسلامی باید اهداف‌مان تعالی بخشی باشد و همه کارها نیز بسترسازی برای این هدف است.

وزیر کشور تصریح کرد: شهرداری بر خلاف تصور عده‌ای که فقط موضوع فنی را می‌بینند، دارای موضوعات اجتماعی و فرهنگی است و با انسان سروکار داردرحمانی‌فضلی ادامه داد: همه باید کمک کنند تا شهرداری موفق بشود و مدیریت سخت و مشکلی خواهد بود، در عمل مانند وزارت کشور است که در کارهای این وزارتخانه، باید همه به کمک بیایند، دستگاه‌ها باید انگیزه اصلی یعنی همدلی را قبول کنند.

وی تصریح کرد: با تجربه آقای حناچی در این حوزه و سوابق ایشان، با کمک شورای شهر تهران که در این مدت کوتاه سه شهردار جابه‌جا شده که بنابر ضرورت‌ها بود؛ می‌توان مشکلات را برطرف کرد، فرصت کم است و باید تلاش کنیم که شهردار موفق باشد.

وزیر کشور ادامه داد: مسئله مدیریت یکپارچه مطرح است که در دولت آمده و باید انجام شود، مسئله دیگر، مسئله لایحه درآمدهای پایدار است که در دولت آمده و ما این دو را به شهردار می‌دهیم که بازنگری کنند و مشکل حل شودرحمانی‌فضلی اظهار داشت: در دولت یازدهم کمیسیون کلانشهرها تشکیل شد ولی شهرداری تهران فعال عمل نکرد و شهرداری‌ها لایحه‌ای را ارسال نکردند، با توجه به سوابق علمی آقای حناچی، کارگروه علمی باید تشکیل شود تا آسیب‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: مسئله حل معضل ترافیک خواست مردم است و در این زمینه خیلی تلاش شده، اما مشکلات ترافیک جلوتر از تلاش‌ها بوده است، بنده مسئله آلودگی هوا را در حکم شهردار تهران قید کردم که مورد توجه باشد و ما نیز باید به شما کمک کنیم.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: در شورای اجتماعی که مقام معظم رهبری هفت جلسه گذاشته‌اند، یکی از اعضای شهرداری‌ها نیز حضور دارد که مسئله اجتماعی کشور مسئله‌ای است که شهرداری‌ها را در برمی‌گیرد.

وزیر کشور درباره انتخاب شهردار تهران نیز گفت: انتخاب شهردار تهران در موعد قانونی انجام شد و تأخیری صورت نگرفت، مسیر اداری بود که باید طی می‌شد و در این مسیر تفاسیری از قانون وجود داشت و همه به دنبال این بودند که در مسیر قانونی حرکت کنند و باید همه حمایت کنند، این حکم، برای ما تعهد می‌آورد که باید از شما حمایت کنیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار 10 آذر 97، کد مطلب: 1887059، www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین